8 февраля 2017 Країна 39  0 

Встановлено нові соціальні нормативи, наближені до реального споживання послуг


Через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016 рр.) «переплатила» по субсидіях понад 14,5 млрд. грн. Щоб виправити цю ситуацію, впровадити стимули до ощадливого споживання енергоресурсів, Уряд наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв українцями.  Відповідне рішення зафіксовано в постанові Кабінету Міністрів України №51.

 

Згідно з рішенням Уряду з 1 травня 2017 року в Україні діятимуть такі соціальні нормативи:

 

теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, —  0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

 

електричної енергії для індивідуального опалення — 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

 

природного газу для індивідуального опалення — 5,0 куб. м на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

 

Також Уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

 

Це рішення Уряду  жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на цей опалювальний сезон (2016-2017 рр). Нові соціальні нормативи для українців  застосовуватимуться з 1 травня 2017 року.

За матеріалами Урядового порталу


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.