4 января 2017 Якимівка 112  0 

ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ


Скільки б воєн землею не котилося, але пам’ять про загиблих повинна жити у серці кожного, кого хоча б краєчком свого вогняного крила ці війни торкалися. І у кожного народу свята традиція — пам’ятати.

Вже давня традиція у ветеранів Афганістану, всіх воїнів-інтернаціоналістів вшановувати тих, хто не повернувся з бою, хто не шкодував свого життя заради миру і спокою рідних осель. 25 грудня з нагоди 37-ої річниці введення обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану зібралися на Ходу пам’яті та мітинг вже сивочолі ветерани локальних війн, миротворці, волонтери, громадськість районного центру та сільських громад району. Ходою пройшли вони до Якимівської гімназії, де встановлено меморіальну дошку на честь Героя Радянського Союзу Бояринова Григорія Івановича. Він одним з перших загинув, допомагаючи народу Афганістану у становленні нової держави. І саме Григорій Іванович Бояринов першим отримав високе звання Героя Радянського Союзу за Афганістан. Хода пам’яті завершилась мітингом біля пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам, символічно встановленого поряд із пам’ятником землякам, які загинули на фронтах Другої світової війни 1939-1945 років. На мітингу виступали голова Якимівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Доросевич В.В., від імені волонтерів 23-го батальйону «Хортиця» Чишко М.Є., активіст громадськості Євдокімов Д.В. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих в Афганістані Героя Радянського Союзу Бояринова Г.І., Вадима Плентюка, Юрія Стельмаха, Андрія Фольварочного, Віталія Шила, Ярослава Костишака, який загинув у Чехословаччині, та воїна-миротворця полковника Щербини І.І., який віддав своє життя за єдність України у зоні проведення АТО. Хода пам’яті та мітинг завершилися покладанням квітів до підніжжя пам’ятного знаку.

Але довго-довго не розходилися ветерани. Спливали у пам’яті бої та хвилини відпочинку. Мабуть, спогади прокидаються із часом. З часом приходить і усвідомлення необхідності таких спогадів. В першу чергу, для прийдешніх поколінь, з метою виховання патріотичних почуттів у молоді, майбутніх захисників своєї держави.

Віктор Гнєдашев, директор Якимівського районного історико-краєзнавчого музею 

Фото М.Чишка  


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.