25 января 2017 Якимівка 249  0 

Тетянин день — із посмішками та подарунками


Здавна так повелося, що ми на свята любимо збиратися у колі рідних і друзів, щоб щось святкувати. Після Новорічних та Різдвяних свят у двері стукає Тетянин день.

Тетянин день християнське і народне свято, яке припадає на 25 січня, згідно із Григоріанським календарем. Назване на честь святої Татіани, християнської мучениці, яка жила у Римі і зазнала тортур за віру при імператорі Олександрі у ІІІ столітті. Тепер свята Татіана є заступницею і покровителькою всіх Тетян. 25 січня всі Тетяни відзначають свої іменини. У церквах проходять богослужіння на честь мучениці Татіани, ставлять свічки за успіхи у навчанні. Цей день — чудова нагода привітати всіх Тетян і проявити приємні знаки уваги.

У переддень цього свята наші журналісти завітали до трудового колективу райцентрівського дошкільного навчального закладу «Ластівка», аби поспілкуватися із тамтешніми Тетянами.

На порозі нас радо зустріла Тетяна, вона ж завідуюча закладу, Т.Тупіцина. Саме вона нам розповіла, що на сьогоднішній день у «Ластівці» працює п’ятеро Тетян. Вони в один голос стверджують, що їм приємно усвідомлювати, що на початку року є день, коли саме їм жінкам з прекрасним іменем приділяється особлива увага. Рідні та друзі вітають їх зі святом, не обходиться й без подарунків та приємних сюрпризів.

Тетяни – працівниці згаданого дитячого закладу радо погодилися посміхнутися у об’єктив нашої редакційної камери: завідуюча дитсадка Тетяна Анатоліївна Тупіцина, завгосп Тетяна Павлівна Ломакіна, вихователь Тетяна Миколаївна Харечко, кастелянка Тетяна Миколаївна Галігузова, вихователь Тетяна Вікторівна Нікіфорова. Дівчата, користуючись нагодою, ще й передали найщиріші вітання своїм тезкам-землячкам.

До речі, часто саме Тетянин день часто плутають із Міжнародним днем студента. Бо з історії нам відомо, що саме цього дня у далекому 1755 році імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. Після цієї події, на теренах сусідньої держави, Тетянин день став Днем студентів, а Свята Татіана – покровителькою усіх, хто вчить і вчиться. В Україні, як і у більшості країн Європи, Міжнародний День студента офіційно відзначається 17 листопада.

А ще, мандруючи різноманітними Інтернет-ресурсами, ми знайшли і  народні прикмети, пов’язані із цим днем:

— Якщо на Тетяну морозно і ясно, буде хороший врожай.

— У Тетянин день сонце — до раннього прильоту птахів, сніг — до дощового літа, мороз і сонце — до хорошого літа.

Сподіваємося, що сьогоднішній Тетянин день для усіх тезок великомучениці пройде на позитиві, із посмішками та приємними презентами. Приєднуючись до наших нових знайомих привітаємо усіх Тетян із днем ангела і побажаємо, у першу чергу, міцного здоров’я і втілення усіх заповітних мрій.

Руслан БАЧУРІН

фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.