9 декабря 2016 Якимівка 109  0 

Розширена апаратна нарада


dsc_0004Як вже повідомляла наша газета (див. «СТ» №94 від 7.12.2016 р.), цього тижня голова райдержадміністрації О.Правосуд провів розширену апаратну нараду за участю керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників територіальних органів виконавчої влади, сільських, селищних голів, керівників підприємств, організацій, установ району, керівників громадських організацій, засобів масової інформації.

На нараді було розглянуто питання щодо проведення святкових заходів до Дня Святого Миколая, новорічних, різдвяних свят, життєзабезпечення району. З даного питання присутніх інформували начальник відділу культури і туризму Т.Нічебай, начальник районного сектору ГУДСНС у Запорізькій області М.Погорєлий, начальник сектору охорони громадського порядку Якимівського відділення Мелітопольського відділу Національної поліції Ю.Пудовка.

З питань життєзабезпечення району виступали начальник відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту населення О.Гапшенко, начальник УСЗН В.Лукашин, начальник відділу з питань надання адміністративних послуг І.Карпуша, т.в.о. районного військового комісару А.Мірзабеков, головний лікар КЗ «Якимівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» В.Борисенко, начальник управління Пенсійного фонду України в Якимівському районі К.Сокол.

Про надання адмінпослуг громадянам району засіданню розповіла начальник ЦНАПу І.Карпуша. Про 100-відсоткове виконання районного плану щодо осіннього призову до лав Української армії присутнім повідомив т.в.о. воєнкома райвійськкомату А.Мірзабеков.

Про проблеми, які нині існують на територіях, засіданню розповіли Якимівський селищний голова М.Захаров, сільські голови І.Сажнєв (Атманай) і Т.Зологіна (Таврійське).

Наостанок голова райдержадміністрації О.Правосуд коротко поінформував присутніх щодо здійснення процесу децентралізації, а точніше об’єднання громад Якимівщини. Також участь у апаратній нараді взяв депутат обласної ради Г.Шевченко.

Руслан БАЧУРІН

Фото автора

***

Питання необхідності розробки генпланів підняв на розгляд учасників наради начальник відділу архітектури та містобудування Олег Гапшенко. Нині існуючі генплани населених пунктів району (окрім смт Кирилівка) дуже застаріли та потребують оновлення, а у 15 селах їх (генпланів) взагалі немає. Голова райради Ю.Шило, у зв’язку із об’єднанням громад, запропонував замовити один єдиний генплан усіх населених пунктів Якимівської об’єднаної територіальної громади, коли та буде створена.

Про стан виплати пенсій поінформував начальник пенсійного фонду району Костянтин Сокол. Протягом 11 місяців 2016 року забезпечено безперебійну та в повному обсязі виплату пенсій, своєчасно здійснювалось фінансування цього процесу. Загальний обсяг видатків на пенсійні виплати за 11 місяців п.р. становить 151851,81 тис.грн., що на 2929,36 тис.грн., або на 2,0%, перевищує видатки аналогічного періоду минулого року.

Станом на 1 грудня 2016 року в районі налічується 9296 пенсіонерів, що на 285 менше, ніж на 1 грудня 2015 року. Середній розмір пенсійних виплат станом на 1.11.2016 р. складає 1554,34 грн., що на 124,69 грн., або на 8,7%, більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  З 1 грудня, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (середній розмір підвищення — 97,37 грн.), перераховані пенсії 8175 пенсіонерам.

Про надання субсидій громадянам району детально розповів начальник УСЗН Віктор Лукашин. Зокрема він повідомив, що протягом 2016 року за призначенням субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулись 8427 громадян, з них вже призначено субсидії 6358 сім’ям.

Протягом поточного року управлінням профінансовано:
— субсидії на житлово – комунальні послуги в сумі 20319,3 тис. грн;
— субсидії на тверде паливо та скраплений газ в сумі 4380,5 тис. грн.
На сьогодні у сільській місцевості прийом заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських та селищних рад, крім цього, працівники соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведуть роз’яснювальну роботу серед населення з питань призначення житлових субсидій. Необхідні інформаційні матеріали щодо призначення субсидії розміщені на інформаційних стендах управління Пенсійного фонду України в Якимівському районі, районному центрі зайнятості, а також на поштових відділеннях району

Про надання медичної допомоги мешканцям району та про існуючі у медичній галузі проблеми розповіла головний лікар районного центру ПМСД  Валентина Борисенко. Всього у районі обслуговування, за даними статистичного управління, станом на 1.10.2016 р. проживає 34046 осіб, що на 233 особи менше ніж на 1.09.2015 р. — 34279). В Якимівському районі на обліку 1079 інвалідів, з них дітей-інвалідів — 105, та близько 6 тисяч осіб пільгової категорії. На пільгове забезпечення лікарськими засобами виділено 125 тис.грн.; на програму «Цукровий діабет» — 80 тис.грн.; на програму «Онкологія» — 60 тис.грн. На проведення гемодіалізу хворим із патологією нирок витрачено майже 30 тис.грн. За рахунок місцевого бюджету закуплено туберкуліну на суму 49798,67 грн., вакцини для профілактики ГРВІ (25 доз) — на суму 3653,51 грн.

Серед проблем медичної галузі вона назвала питання надання житла інтернам (їх у районі нині близько 10). Зараз 80% медпрацівників у пенсійному або перед пенсійному віці, тож вкрай необхідно залучати молодих спеціалістів. Також Валентина Петрівна повідомила, що три медичних заклади (Шелюгівська амбулаторія та ФАПи Володимирівки і Трудового) потребують ремонту. Для цих закладів вже замовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капремонтів.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.