6 декабря 2016 Район 98  0 

«Людей потрібно любити!»


dsc_0846 7 грудня, на території всієї України відзначається День місцевого самоврядування. Це професійне свято депутатів рад усіх рівнів, сільських, селищних та міських голів, секретарів місцевих рад, ветеранів органів місцевого самоврядування та всіх тих, хто причетний до цієї сфери.

Напередодні знаменної дати наші журналісти зустрілися із жінкою, яка 24 роки життя присвятила веденню усієї документації Володимирівської сільської ради, — її колишнім секретарем Раїсою Сергіївною Борох.

Історія роботи на ниві самоврядування у героїні нашої розповіді розпочалася у далекому 1973 році, коли вона після майже десятирічної роботи на посаді бухгалтера у місцевому колгоспі ім.ХХ з’їзду КПРС стала секретарем сільської ради.

«Дуже важко було мені працювати на цій зовсім новій для мене посаді, — каже Раїса Сергіївна, — адже це ведення документації, паперів, які раніше мені були невідомі. Тодішній сільський голова М.П.Маслов мені нічого не пояснював та не ознайомлював із особливостями діловодства. На щастя, на одному із районних засідань я познайомилася зі своєю колегою з Червоноармійської (тепер Таврійська) сільради Людою Шаманською, яка стала моїм надійним помічником і допомагала мені справитися з усіма питаннями секретарської роботи.

А роботи та клопотів було вдосталь. Наприклад, мені одній вручну без усіляких там комп’ютерів треба було на усю раду отримати, розписати та роздати талони на продукти харчування, вугілля чи балонний газ тощо. Окрім цього, підготувати документи, розпорядження та інші папери на сесії та виконкоми ради. Бувало, доводилося працювати до пізньої ночі, наприклад, у кінці сімдесятих років, коли пішла активна паспортизація населення, необхідно було усіх людей зібрати, запросити на фотографування та заповнити купу бланків на прописку.

А ще постійно працювала на виборах, а на той час у нашій сільській раді було аж 35 депутатів, а це 35 округів і, знов таки, уся паперова та організаційно-виборча робота була на моїх плечах!»

Як би то важко не було, але наша героїня теплими і добрими словами згадала всіх, із ким їй доводилося працювати на посаді секретаря Володимирівської сільської ради. Зокрема це голови сільської ради, з якими працювала Р.С.Борох, — М.П.Маслов, Л.Ф.Поляков та О.В.Болсунова.

Під час нашої розмови згадувала співрозмовниця ще чимало цікавих історії з її роботи та ситуацій з такими особами, як заступник голови райради О.Ю.Григор’єва, наша видатна землячка українська діячка, голова колгоспу імені ХХ з’їзду КПРС В.С.Морозова, голова Переможненської сільради Г.С.Куркурін, а також Г.М.Піскунова і Г.С.Зозульська.

Про усіх цих та ще багатьох інших людей наша співрозмовниця згадувала лише теплими словами, адже це вже історія, історія розвитку їхнього села і участь кожного з них у створенні цієї історії. Не дивлячись на труднощі та негаразди, які інколи траплялися у роботі Р.С.Борох, вона гідно їх долала, адже до кожної людини знаходила свій особистий підхід. Вона так сказала про свою роботу: «Людей потрібно любити, тоді і віддача буде, і гарний результат!»

Вийшовши на заслужений відпочинок, Раїса Сергіївна ще тривалий час працювала на сільській виборчій дільниці, а також інспектором з перепису населення, активно писала матеріали про сільське життя у районну газету. За свою активну трудову діяльність вона має безліч грамот і дипломів сільського, районного та обласного рівнів, а також медалі «Ветеран праці» і «За трудовое оличие».

На сьогодні вона разом із надійним чоловіком Віктором Микитовичем радо зустрічають у своїй оселі любих онуків та правнуків і завжди чекають на вірного друга родини — районну газету «СТ».

Сьогодні, у День працівника місцевого самоврядування, Раїса Сергіївна неодмінно буде приймати телефонні дзвінки з нагоди професійного свята від колишніх колег та просто вдячних односельців, адже ім’я Р.С.Борох як людини вольової, справедливої та працездатної відоме й до цього дня! Тож привітаємо Раїсу Сергіївну, а в її особі й усю когорту працівників місцевого самоврядування, з їхнім святом та побажаємо міцного здоров’я, натхнення і з легкістю долати труднощі, які трапляються у наш нелегкий час.

Руслан БАЧУРІН

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.