29 ноября 2016 Акимовка 78  0 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ


dsc_00511 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі цього дня багато уваги приділяється проблемам носіїв цього смертельного захворювання і тій загрозі, яку вона несе існуванню людства. У цей день ми маємо змогу замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби, та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. Головною метою Всесвітнього дня боротьби є привернення уваги суспільства до викликів хвороби.

Напередодні цього дня інтерв’ю нашому журналісту дала лікар-інфекціоніст Якимівської ЦРЛ Олена Петрівна Бесарабова. Вона розповіла, що у Якимівському районі більше ніж 80 осіб хворих на ВІЛ, у тому числі і діти. Переважна більшість цих осіб заразилася статевим шляхом. За районною статистикою, більшість хворих — чоловіки.

Лікар наголосила, що коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати її імунну систему, яка відповідає за захист організму від хвороб. Людина, що живе із ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою до багатьох інфекційних хвороб, переважно туберкульозу. Виявити ВІЛ у організмі можна приблизно через 25 днів після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу.

В організмі хворого вірусу достатньо для того, щоб заразити іншу людину. Він знаходиться у грудному молоці, вагінальних виділеннях, у спермі і в крові. Саме через ці шляхи в організм здорової людини може потрапити ВІЛ-інфекція. Ми запитали чи може вірус передаватися через піт, слину, сечу, фекалії? Відповідь була однозначною — ні. Шляхів передачі існує тільки три: статевий, через кров та від матері до новонародженого. Поставити точний діагноз і визначити наявність вірусу в організмі неможливо тільки за зовнішніми ознаками. Потрібно провести дослідження крові, яке вкаже на наявність у ній вірусного навантаження і антитіл до ВІЛ. Для цього у будь-якій лікарні, у тому числі і у Якимівській ЦРЛ, анонімно та безкоштовно можна зробити прискорений ВІЛ-тест. До речі, скориставшись нагодою, Олена Петрівна зробила нашому журналісту профітест на ВІЛ. На тесті була одна рисочка, що свідчить, що захворювання немає, але скажу відверто, чекаючи на результат можна було посивіти. Зі слів лікаря стало відомо, що у випадку захворювання, як і у багатьох інших, рахунок часу йде на дні. Чим раніше виявлена проблема, тим більше шансів повернутися хворому до нормального способу життя.

Лікування ВІЛ спрямовано в більшій мірі на те, щоб затримати розвиток і прогресування вірусу, щоб він не перетворився на більш серйозну хворобу — СНІД. Зараженій людині відразу призначають безкоштовний комплекс лікування, який включає ліки, що перешкоджають розвитку опортуністичних інфекцій, та медикаменти, що впливають на вірус безпосередньо, пригнічуючи його розвиток і розмноження. Олена Петрівна звернулася до потенційних носіїв із закликом не замикатися у собі. Людина повинна зрозуміти, що її не залишать один на один із цією проблемою, їй допоможуть, але для цього потрібно звернутися у лікарню. Наприкінці нашої розмови лікар наголосила, що для своєї безпеки варто запам’ятати наступне: неможна користуватися чужими предметами особистої гігієни (медичними інструментами, зубними щітками, бритвами); кожна людина має право наполягати на тому, щоб у кабінеті косметолога, гінеколога, стоматолога та інших фахівців її обслуговували одноразовими новими інструментами. Лікар-інфекціоніст закликає людей проходити обстеження, робити тести, тому що усі люди знаходяться у групі ризику.

Слідкувати за своїм здоров’ям вважається правилом хорошого тону у цивілізованому суспільстві. О.П.Бесарабова ще раз наголосила, що мета проходження тестів — охопити велику кількість людей профоглядами; людям, які хворіють, надати своєчасну допомогу; здорових уберегти від зараження. Вона дала пораду здоровим людям не відноситися до хворих, як до ізгоїв, тому що у цій ситуації може опинитися кожен. Олена Петрівна побажала усім стежити за своєю поведінкою і берегти здоров’я.

Ірина МАРЧЕНКО

фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.