6 июля 2016 Район 178  1 

Переваги об’єднання у одну громаду


DSC_0397Питання об’єднання громад на території нашого району в черговий раз розглядалися на засіданні робочої групи з підтримки та впровадження заходів із добровільного об’єднання територіальних громад Якимівського району. Відкрив та провів засідання голова райдержадміністрації О.Правосуд, який коротко поінформував присутніх про етапи проведення даної реформи конкретно по нашому району. Також він висловив свою думку – зокрема, як варіант, він запропонував розглянути питання щодо створення однієї об’єднаної громади із центром у Якимівці. Адже саме у райцентрі сконцентровані найнеобхідніші для життєдіяльності населення підприємства, організації та установи, які забезпечують соціальний захист і економічну складову безперебійного функціонування об’єднаної громади.

Його слова підтвердив і начальник відділу містобудування та архітектури О.Гапшенко. Він повідомив, що на разі у нас немає жодної самодостатньої громади, яка б змогла існувати та повноцінно функціонувати самостійно, тож одна громада на весь район буде найбільш оптимальним варіантом. Крім цього він поділився своїми враженнями від нещодавньої зустрічі із представниками успішно-діючої об’єднаної громади на території Полтавської області. Додатково архітектор представив учасникам заходу свій аналіз об’єднання конкретно щодо нашого району.

Свої думки висловили і голови територій. Розівський сільський голова Т.Кофанова запропонувала визначити особу, яка б координувала процес законодавчого оформлення об’єднання. Таврійський сільголова Т.Зологіна запевнила присутніх, що необхідно підготувати та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо ризиків і переваг об’єднання, аби люди мали уяву, про що йде мова.

Під час засідання виникало ще чимало питань стосовно кількості та обов’язків старост, фінансування та функціонування громад тощо. Члени групи та запрошені особи спільно шукали відповіді та ділилися своїми баченнями об’єднання. Наприкінці було вирішено найближчим часом зібратися знов.

Довідково: На користь великої громади перед присутніми виступив начальник райфінуправління О.Драчук, який продемонстрував можливі варіанти розподілу державної освітньої субвенції. Наприклад, якщо громади будуть дробитися на невеличкі, то на існуючий сьогодні в районі 21 навчальний заклад буде надана субвенція 40 млн.грн.. А якщо, скажімо, Якимівка об’єднається лише із Володимирівкою, то переважна більшість школярів буде сконцентрована саме у їхніх навчальних закладах (4 школи). Це призведе до того, що половина (!) субвенції (20 млн.) буде надходити лише на ці 4 школи, а інша половина (20 млн.) — аж на 17 інших шкіл району. Як розумієте, деякі навчальні заклади будуть «купатися» у грошах, а інші будуть зводити кінці з кінцями. «Як же вижити іншим?» — цікавився виступаючий. Тож, щоб не допустити такої ситуації, він вважає за доцільне провести обрахування перспектив однієї об’єднаної громади у районі.

Руслан БАЧУРІН

Фото автора


  1. Руслан Пчеловод:

    Интересная арифметика у О. Драчука получается, убедительная . Хотелось бы ссылку — на закон или » постанову » , где так учат считать эти самые » субвенції » ?Жду ответа …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.