14 июня 2016 Район 132  0 

Крок у безпечне літо


DSC_0608Минулої п’ятниці, 10 червня, запорізькі рятувальники здійснили рейд узбережжям Азовського моря у смт Кирилівка. У рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівці Служби порятунку провели День безпеки у дитячому оздоровчому таборі «Чайка» для того, щоб акцентувати увагу дітей, які під час канікул часто залишаються один на один з небезпеками оточуючого середовища на елементарних правилах безпеки життєдіяльності.

Дітлахи також підготували рятувальниками сюрприз: запальну танцювальну програму і пообіцяли вести себе слухняно, дотримуючись усіх правил безпечної життєдіяльності.

Того ж дня фахівці Служби порятунку за участю представників Якимівського райвідділу ДСНС у рамках рейду провели інформаційно-роз’яснювальну роботу і серед відпочиваючих на предмет дотримання правил безпечного поводження на водних об’єктах, необхідності уважного догляду за дітьми у побуті і на відпочинку. Рятувальники організували показове рятування потопельника з наданням домедичної допомоги постраждалому. Адже, правильно надана перша допомога – це, у перше чергу, мінімізація тяжких наслідків пригоди і, навіть, врятоване життя.

За даними наведеними підполковником ГУ ДСНС у Запорізькій області Ю.Баришевою з початку травня 2016 року на водних об’єктах області загинуло вже 5 людей. Причиною трагічних наслідків у переважній більшості є нехтування правилами безпеки: купання у заборонених місцях і відвідування місць відпочинку на воді в алкогольному сп’янінні. Для реагування на надзвичайні події на водних об’єктах у області створено потужне угрупування, яке складається з 2-х комунальних аварійно-рятувальних служб в містах Запоріжжя і Бердянськ, та аварійно-рятувального загону спеціального призначення на базі якого створені 4 рятувальних поста у Приморську, Кирилівці (2 пости), та с.Приморський Посад Приазовського району.

Завдяки роботі підрозділів ДСНС та небайдужості пересічних громадян з 1 травня по 9 червня 2016 року врятовано 28 людей, із яких — 1 дитина.

Тієї ж п’ятниці, відбулася урочиста церемонія відкриття літа-2016 у найбільшому аквапарку країни — «Острів скарбів». У святковому заході взяли участь засновники закладу, у якому ретельно організований безпечний відпочинок. Керівництво аквапарку до тридцятих роковин аварії на ЧАЕС та з нагоди Міжнародного дня захисту дітей подарувало сімейний відпочинок у аквапарку прийомній родині Каленюк із Мелітопольщини, створивши справжнє свято для наймолодших членів цієї великої сім’ї.

Відпочиваючі отримали не тільки незабутні емоції та гарний настрій, відвідавши аквапарк, а ще й міцні знання із правил безпеки життєдіяльності, які допоможуть уникнути надзвичайних подій та трагічних наслідків від них.

Довідково: Голова родини Каленюк, Олександр, — є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС до виходу на пенсію працював у державній службі надзвичайних ситуацій. Він разом із дружиною Валентиною виховав 33 дитини (шестеро рідних), які подарували подружжю вже 25 онуків!

«Перших діток з притулку ми взяли у 1991 році, на той момент у нас з чоловіком було вже п’ятеро своїх. Ми вирішили, що потрібно подарувати тепло і любов й іншим дітям, тому приїхали у дитячий будинок і забрали додому ще п’ять малюків – розповідає багатодітна мама Валентина. – Після цього наша сім’я почала розширюватися далі і далі. І одного дня ми стали батьками одночасно двадцятьох хлопчиків і дівчаток. Це були 90-ті, тому для того, щоб поставити на ноги синів та дочок, чоловік працював цілодобово».

Більшість дітей виросли і зараз мешкають окремо, проте ніколи не забувають про рідну домівку. Коли родина збирається разом, то кількість людей за одним обіднім столом перевищує 70 осіб! На сьогодні подружжя Каленюк виховує дев’ятьох дітей віком від 8 до 17 років.

Підготував Руслан БАЧУРІН

фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.