7 июня 2016 Район 134  0 

Класика жанру: півсвіту скаче, півсвіту плаче


DSC_0062Останнім часом на шпальтах районки багато матеріалів, що стосуються Атманайської території, зокрема розвитку «зеленого» туризму. І не дарма: атманайці поставили собі завдання і впевнено йдуть до своєї мети. І у них все добре виходить: за чотири дні після урочистого відкриття «Атманайської зеленої садиби» — зо дві сотні відвідувачів, десятки майстер-класів і практичні діалоги англійською мовою зазвучали на вулицях села.

Однак, хоч і «не хлібом єдиним», але без їжі і засобів для існування довго не протягнеш. Про це журналістам нагадали восьмеро представників атманайської громади, які утримують приватне поголів’я великої рогатої худоби і здають молоко… перекупникам. Жінки вирішили скористатися черговою присутністю місцевих журналістів у Атманаї (у день 86-річчя районної газети «СТ-шники» вивчали красоти Утлюцьких заплав і островків) і через газету звернути увагу керівництва району, і особливо прокуратури, на спекулятивні (на їхній погляд) дії заготівельників молока.

— Сьогодні у нас приймають молоко лише по 2,70 грн. за літр, — на підвищених тонах говорила Валентина, і луною їй вторила решта жінок. — Ви уявляєте, ці спекулянти погрожують нам додатковим зменшенням ціни. Кажуть, якщо треба буде, то і по гривні двадцять віддасте. Як таке допускає влада? Куди ж дивляться прокуратура і всі правоохоронні органи? Ціна за літр молока була й нижчою, але ж і долар тоді був по вісім гривень, а тепер усі витрати на утримання корів залежать від слабкої гривні, утримувати наших годівниць стає не вигідно і люди мають намір збувати тварин. Ми уже неодноразово зверталися до всіх керівників району, до районних депутатів із проблемою ціноутворення на молоко, але результатів ніяких нема.

Під час спілкування стало зрозуміло, що присутні добре обізнані із ініціативою районної ради стосовно «Сімейних молочних ферм», але у них вони не бачать перспективи, бо не хочуть зв’язуватися із невідомим. Молочниці впевнені, що «оці спекулянти так себе ведуть, бо вони впевнені у своїй безкарності».

Так це, чи ні — відповідь можуть дати лише компетентні органи. І, сподіваємося, що вони це зроблять на сторінках районної газети. А ще було б добре ознайомити молочників усього району із економічною доцільністю молочних кооперативів.

Висновок від «СТ»: якщо усім заготівельникам району так вигідно перепродувати молоко із приватних домоволодінь, то чи не краще утворити юридичний суб’єкт і самим продавати своє молоко. Під лежачий камінь вода не тече!

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото Р.Бачуріна


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.