23 мая 2016 Область 89  0 

Унікальний ангіограф в Запорізькій обласній лікарні


24634613 травня 2016 року у день 40-річчя від дня прийому першого пацієнта у новому медичному комплексів відбулася не менш важлива для всього Запорізького краю подія — відкриття і презентація нового ангіографічного обладнання, придбаного за кошти обласного бюджету у кінці минулого року.

У той же час виникло багато пересудів стосовно якості нового медобладнання. Проте за даними експертного висновку Київського і Дніпропетровського науково-дослідних інститутів судових експертиз, даний ангіограф придбаний відповідно ринкової ціни на території України і відповідає сертифікату походження.

Тож нині у Запорізькій обласній лікарні відбувається  воістину історична подія. Важливість її складно висловити в словах, адже тепер завдяки унікальному ангіографу у фахівців установи з’явиться можливість впроваджувати новітні методики лікування і діагностики, проводити надскладні операції, надавати ще більш якісну і життєво необхідну допомогу тисячам запорожців», — зазначив на презентації Костянтин Бриль, голова Запорізької облдержадміністрації.

Технологічні можливості ангіографа дозволяють проводити дослідження всіх судин організму людини в області серця, кінцівок, головного мозку, нирок, легенів, печінки та інших органів і систем. Ангіографія дозволяє досліджувати судини і порожнину серця, перевірити стан клапанного апарату, є найякіснішим і достовірним методом не тільки діагностики коронарних артерій, але і їх стентування. За допомогою ангіографа кардіохірурги зможуть оперувати вроджені вади серця без розрізів (через судини) і усувати вади аорти і легеневої артерії серця у дітей.

Для нейрохірургів — це можливість проведення діагностики великих і дрібних судин головного мозку, а так само ендоваскулярних операцій при аневризмах, стенозах, на артеріях шиї та головного мозку.

При лікуванні інсультів, ангіографія — незамінний метод діагностики субарахноїдального крововиливу, аневризми і стенозу сонних артерій (що є основною причиною інсультів). Це так звана вторинна профілактика інсульту — якщо на ангіографії підтверджується стеноз артерій головного мозку, пацієнта оперують і таким чином попереджають повторення інсульту.

Ангіограф, презентований в обласній лікарні,єдиним у всій Запорізькій області та одним з небагатьох в Україні, який дозволяє проводити діагностику і лікування широкого спектру серцево-судинних, судинно-мозкових, онкологічних і загальнохірургічних захворювань.

За матеріалами інтернет видань


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.