25 мая 2016 Область 70  0 

Черешні цього літа буде мало


cherry-red-cherry-delicious-773Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф.Сидоренка дає невтішний прогноз потенційної урожайності черешні у цьому сезоні. 

Значні пошкодження генеративних бруньок черешні внаслідок негативних погодних умов зимового періоду 2015-2016 рр., заморозки від мінус 0,5 0С до мінус 7,5 0С у березні,  до мінус 0,5 0С у квітні, а також несприятливі погодні умови під час цвітіння дерев (роси, опади, висока відносна вологість повітря) зумовили дуже низький рівень очікуваної урожайності більшості промислових сортів усіх строків достигання.

Потенційний урожай плодів черешні сортів Крупноплідна, Анонс, Мелітопольська чорна, за прогнозами, не перевищить у середньому 10-15 ц/га. Водночас, ряд сортів, таких як Талісман, Валерій Чкалов, Франц Іосиф та інші, відзначені майже повною відсутністю урожайності.

У середньому рівень урожайності черешні у цьому році не перевищить 50% від показників 2015 року і відповідає категорії  «нижче середньобагаторічного».

Крім того, значна кількість опадів у першій половині травня (51,3 мм), що вже перевищила середньобагаторічну місячну норму, зумовила значне розтріскування плодів черешні ранніх строків достигання та значний прояв грибкових захворювань (плодової гнилі). Це, у свою чергу, призведе до додаткових втрат урожаю плодів та зниження його якості.

Управління у справах преси та інформації ЗОДА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.