6 апреля 2016 Район 47  0 

Відкритий лист-звернення петрівців


assessmenttest-1400x500

Ми, мешканці села Петрівка, вкотре звертаємося до представників влади нашого району. На всі письмові звернення до райдержадміністрації та районної ради наша громада відповіді так і не дочекалась. Вже й місяць минув, а для нас у вас немає, мабуть, часу, а, може, й чорнила скінчились.

Зрештою, Юрію Володимировичу, як ви кажете, село старіє, а ви спите і бачите, що вже і вмерло. Покійникам й відповідь ні до чого, та й школа навіщо. Це думаєте ви, але не ми. Ми не ваші кріпаки і ми не згодні, що ви занадто піклуєтесь про наше майбутнє. Чи не забагато ви на себе взяли? Ми не дочекались ані відповіді на листи, ані вибачень від начальника районного відділу освіти Дудкіна і депутата райради Куркуріної, ви забули зняти догану з директора Петрівської ЗОШ.

А як ви із вашим «компетентним» у питаннях освіти начальником райВНО обґрунтовано відрапортували до обласного Департаменту освіти чому ліквідували нашу школу! Виявляється, у нас у школі немає їдальні (а де вони є?!) А ви не знали?! Спортивна зала потребує ремонту. А куди у 2010 році списали 110000 гривень, як не на нашу спортзалу? А ще навколо школи антисанітарія. І директор школи не загородила спортивний майданчик, що межує із господарськими дворами верхньої вулиці села.

До речі: наша школа виглядає набагато охайніше, і огорожа як огорожа — із садочками і клумбами. Набагато краще, ніж у Якимівці в школі по вул.Пушкіна, що й огорожею не назвеш. Через дорогу суд із автозаками, а поряд кіоск із пивом. Ну, це ж Якимівка! А ще у нас нема метро і аеропорт не працює. А директор у нас на купі грошей сидить і не хоче школу ремонтувати. Пробачте, а для чого ви всі: райВНО, райрада, райдержадміністрація? Може, це вас дуже багато? Може, через вас немає десятиліттями ремонту в нашій школі? І вчитель — не вчитель, а залякана людина, що не має права голосу, бо одразу догана і «вовчий білет».

Нема у вас ні совісті, ні поваги до людей на селі. Ці люди для вас матеріал для експериментів. Ану ще так зробимо – чи виживуть? Ганьба вам всім — і вам, і вашим депутатам! Так вашим. А не нашим. Робіть собі майданчик для польоту до області та Києва. Вперед, а Бог розсудить!

С.Г.Сивоконь, Г.В.Білик, О.М.Боброва, Н.К.Миронов, С.В.Довгань, Т.В.Лисак, С.М.Катане, О.В.Денисова, О.П.Кучерков, М.А.Катане, О.І.Гойк, О.М.Гойк, О.В.Лисак, О.В.Малинська

***************************************************************************************************
Відповідь голови районної ради

Шановні мешканці села Петрівка, у відповідь на ваші звинувачення, висунуті у відкритому листі-зверненні особисто мені та органу місцевого самоврядування, головою якого я обраний, наголошую наступне:

  • виконуючи повноваження голови Якимівської районної ради, дію виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України і готовий звітувати та нести відповідальність за свою діяльність перед депутатами ради, жителями району;
  • Якимівська районна рада представляє спільні інтереси всіх територіальних громад району і виключно на своїх пленарних засіданнях вирішує питання затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку, відповідних галузевих програм, зокрема освітньої галузі. Проекти цих документів розробляє відповідно до цілей і пріоритетів розвитку району та забезпечує їх виконання після затвердження районна державна адміністрація, її структурні підрозділи;
  • пріоритети розвитку освіти району визначені у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку району на 2016 рік та у Програмі розвитку освіти на 2013-2017 роки, а саме: забезпечення доступності населення до високоякісної загальної середньої освіти шляхом оптимального використання ресурсної потужності освітньої мережі району з урахування демографічної ситуації та бюджетного фінансування;
  • рішення районної ради «Про припинення шляхом ліквідації Петрівської ЗОШ І-ІІ ступенів» прийнято на пленарному засіданні ради за поданням районної державної адміністрації на підставі аналізу шкільної мережі з урахуванням фінансових можливостей районного бюджету, ефективності та доцільності утримання закладу освіти. У школі за нормативами наповнюваності функціонує лише другий клас у складі шести дітей, решта – 25 учнів початкової та базової школи — навчається за індивідуальними планами, що обмежує їх права на здобуття високоякісної загальної середньої освіти;
  • щодо проблем безпосереднього управління освітньою галуззю та забезпечення функціонування окремих закладів освіти повинен зауважити, що їх вирішення не належить до повноважень районної ради.

Стосовно старіння села хочу зазначити, що причиною такої демографічної ситуації є відсутність робочих місць, а його майбутнє буде визначатись розвитком малого і середнього бізнесу. Тому спати нам ніколи. Зусилля районної ради і райдержадміністрації спрямовані на залучення інвестицій, на створення сімейних ферм, відновлення меліоративних мереж, створення нових фермерських господарств за рахунок земель запасу та відумерлої спадщини. Але для цього потрібна і Ваша ініціатива.

Тоді всі разом ми зможемо зупинити відтік молоді і реально відродити село.

 Ю.В.ШИЛО

Голова Якимівської районної ради


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.