6 апреля 2016 Район 73  0 

У районі оголошено місячник прибирання


1436604894_musor-1

Квітень уже традиційно є місяцем великого прибирання. Наведення порядку конче потребують наші двори, вулиці, села і особливо узбіччя доріг, які ми так із легкістю протягом зими перетворюємо на стихійні сміттєзвалища. На жаль, значна, навіть дуже значна, частина наших земляків чомусь вважає, що їхнє власне помешкання стане чистим із того самого моменту, як із нього власник вивезе сміття… за межі того самого помешкання. Дуже часто для нас (!) буває достатньо покласти сміття із двору рівно на межі із сусідом (колись спалиться!), або, доклавши трохи зусиль (навантаживши на авто)… вивезти у найближчу посадку. І все… вдома чисто!? А там … приберуть! І, як показує практика не одного десятиліття, така поведінка стала уже нормою нашого життя.

А хто ж прибере? А місцева ж влада є — от хай і прибирає! І вона (та влада місцева) прибирає: із року в рік знаходить кошти, щоб прибрати кучугури із стихійних звалищ, хоча у райцентрі і Кирилівці є офіційні полігони. У обох селищах комунальники надають послуги із вивезення твердих побутових відходів (ТПВ). Але переважна більшість власників приватних осель договори не підписують, бо, за їх ствердженням, відходів життєдіяльності у них… немає! А чому ж тоді окраїни наших спільних домівок обростають сміттєзвалищами? У який кінець населеного пункту не піди — картина всюди однакова. Воно із власної дзвіниці здається, що то виїзд із села, а воно ж таки виходить, що то таки спочатку в’їзд у наші села! І «по одёжке…» про нас складається враження. По селах офіційних полігонів немає — і це проблема, ще й дуже фінансово затратна процедура відведення і створення полігонів чи переробних заводів, як того вимагає сьогодення. Адже деякі досягнення хімічної галузі, як от пластик, піддаються саморозпаду тільки протягом сотні(!!!) років. А приватники і досі стверджують, що побутових відходів у них немає. У чомусь вони дійсно чесні — у їхніх дворах таких відходів немає, от тільки постає резонне запитання: А куди ж пакети і пакувальна плівка разом із пластиковою тарою, яку ми приносимо із покупками, телепартується? Сільські мешканці мені можуть заперечити, що, мовляв, у нас полігонів немає. Так, це правда, але ж є визначені виконкомами місця і зовсім не в кінці кожної вулиці, або найближчих вітроупорів.

А ми із року в рік спочатку розкидаємо всюди сміття, а потім із року в рік оголошуємо толоку, а останнім часом цілі місячники великого прибирання, бо веземо всі, а прибирати організовуються працевлаштовані. А як же хочеться проволати: «Чисто не там де ПРИБИРАЮТЬ, а там де НЕ СМІТТЯТЬ!» І всі цю фразу добре знають, а квітень уже традиційно став місячником прибирання.

У районі прийнято рішення приєднатися до Всеукраїнської толоки і протягом місяця навести порядки всюди. На розширеній апаратній нараді райдержадміністрації визначилися, що в першу чергу гуртом слід прибрати узбіччя автомагістралей і доріг державного значення, які проходять територією району. Уже визначені відрізки відповідальності територій, які прилягають до цих доріг. Працівники держустанов уже готові, бажаючі можуть ПРИЄДНАТИСЯ. У період масових виїздів на толоку дорожниками буде забезпечено транспорт для вивезення зібраного сміття. Дату організованого виїзду можна буде дізнатися у виконкомах місцевих рад.

Всі заходи протягом місячника будуть проходити під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Правосуда!

Тетяна БЕЛИМЕНКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.