18 апреля 2016 Район 50  0 

Сесія районної ради


DSC_5156

14 квітня поточного року пройшло друге пленарне засідання п’ятої сесії Якимівської районної ради сьомого скликання. Провів сесію голова районної ради Ю.В.Шило. У роботі пленарного засідання взяв участь голова райдержадміністрації О.Є.Правосуд та керівники управлінь і відомств району.

Із 34 обраних депутатів районної ради у роботі сесії взяли участь 28 депутатів. Серед відсутніх із різних причин були й такі, які не працювали під час підготовки сесії на засіданнях постійних депутатських комісій.

На порядок денний виносилося 6 питань і різне.

Спочатку депутати заслухали звіт райдержадміністрації щодо виконання районного бюджету за І квартал 2016 року (доповідач: начальник фінуправління О.І.Драчук) і затвердили «виконання загального фонду районного бюджету по доходах на суму 45559,3 тис. грн.,  по видатках — 45526,5 тис. грн., із перевищенням  доходів над видатками на суму 32,8 тис. грн.; спеціального фонду по доходах на суму  761,1   тис.грн., і по видатках — 688,9 тис. грн., із перевищенням  доходів над видатками на суму 72,2 тис. грн.» За словами Олексія Івановича, перевиконання плану дохідної частини досягнуто за рахунок збільшення ставки оподаткування доходів із фізичних осіб.

Наступним своїм рішенням депутати внесли зміни до районного бюджету і до деяких районних програм. Збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів цього року дало змогу вперше за останні роки профінансувати програму підтримки районного спорту на 60 тис.грн. Ці кошти будуть направлені на розвиток районного футболу як частина співфінансування (із загальної суми потреб на рівні 150 тис.грн.) футбольної команди під час підготовки і участі у чемпіонаті області. За інформацією, яка прозвучала під час бурхливого обговорення даного питання, футбольна команда з футболу вперше за 14 років виборола таке право.

На виконання  Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» депутати прийняли рішення «Про реформування друкованого засобу масової інформації «Слово трудівника» та комунального підприємства «Редакція Якимівської районної  газети «Слово трудівника», засновником яких є Якимівська районна рада» (згідно чинного законодавства повний текст рішення буде надруковано протягом місяця).

На сесії народні обранці прийняли ряд рішень, що стосуються майна спільної власності територіальних громад району.

У розділі «Різне» депутати районної ради прийняли звернення до Верховної Ради щодо звільнення від сплати адміністративного збору під час перереєстрації документів юридичними особами і фізичними особами-підприємцями у зв’язку із перейменуванням вулиць на виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року № 317-VIII, ініційоване депутатом М.П.Охремчуком.

Окремо було заслухано інформацію начальника Якимівського підрозділу фіскальної служби І.І.Михайлової стосовно розмірів усіх податків і зборів, які сплачуються мешканцями району і підприємцями різних форм власності, що  зареєстровані у Якимівському районі. За словами Ірини Іллівни, загальна сума податків, крім обов’язкових страхових відрахувань (пенсійних і т.ін.), за 2015 рік склала: до державного бюджету — близько 17 мільйонів гривень, до місцевих (обласного, районного, селищних і сісльських) бюджетів – 71,3 мільйона гривень.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.