4 апреля 2016 Якимівка 156  0 

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ


DSC_5058

31 березня відкрилося пленарне засідання п’ятої сесії Якимівської районної ради сьомого скликання під головуванням голови ради Ю.Шила. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації О.Правосуд, сільські, селищні голови, керівники підприємств, установ, організацій, представники правоохоронних органів, представники політичних партій і громадськість району. Із 34 районних депутатів на пленарне засідання прибуло 28 народних обранців.

На порядок денний сесії виносилося 13 питань. Усі вони детально вивчалися на засіданнях постійних депутатських комісій. Ретельна підготовча робота дозволила депутатам затвердити позитивні рішення із усіх питань із врахуванням змін і пропозицій, внесених профільними комісіями. Усі питання проголосовані одноголосно. За заявою «Про конфлікт інтересів» один депутат не голосував за питання, яке стосувалося сфери його професійної діяльності (депутат О.Чекір — за питання стосовно ТОВ «Агро-Давидівка»). Сесія пройшла конструктивно, оперативно, без політичних загравань. Пленарне засідання сесії залишено відкритим у зв’язку із необхідністю повернення до прийняття рішень стосовно деяких питань, які потребують часу на детальне вивчення депутатами.

У ході сесії до зали увійшли представники громадськості села Петрівка із мітингувальними плакатами.

Коштами із перехідних залишків підтримають освітню, оздоровчу, культурну галузі та силовиків району

На початок фінансового року у районному бюджеті вперше за останні роки на казначейських рахунках обліковувалося 5,4 мільйона гривень. У четвер депутати районної ради прийняли рішення направити додаткові кошти на охорону здоров’я — 60 тис.грн. на інсулінові ін’єкції, 50 тис.грн. на медичне обладнання, 50 тис.грн. на цукрозамінні пігулки для хворих на цукровий діабет, 10 тис.грн. на програму із нефрології, 30 тис.грн. на лікування стигмованих хворих, 25 тис.грн. на придбання ліків для пільговиків і 20 тис.грн. на продовження ремонту корпусу №5. Вперше виділені кошти у сумі 99 тис. грн. на придбання путівок на оздоровлення дітей.

На ремонт районних закладів культури та придбання обладнання виділено 119 тис.грн. Для силовиків, в основному на паливно-мастильні матеріали: 20 тис.грн. районному відділенню національної поліції, 10 тис.грн. прикордонній заставі «Кирилівка» і 5тис.грн. районним МНСникам. 20 тис.грн. направили депутати на поповнення матеріально-технічного запасу району на випадок непередбачуваних ситуацій або стихійних лих. Окремо проголосоване питання виділення коштів на ремонт майна територіальних громад району — приміщення, у якому нині розташований райвійськкомат.

Залишки на рахунках освітньої субвенції на сесії розписано майже мільйон гривень: на ремонт шкільних автобусів, на швидкісний Інтернет, на обладнання двох комп’ютерних класів, зарезервовані кошти на ремонт даху Охрімівської школи — остаточні цифри стануть відомими після отримання проектно-кошторисної документації. зарезервовано 650 тис.грн. на придбання нового шкільного автобуса (п’ятдесяти відсоткова частина співфінансування за державною програмою 50% на 50%).

Окремо депутати направили на території кошти субвенцій сільських рад: Розівської — 120 тис.грн. на заміну вікон у Розівській ЗОШ, Новоданилівської — 3 тис.грн. на ремонт шкільного автобусу, Володимирівської — 4 тис.грн. на харчування учнів Володимирівської школи.

На основі співфінансування 16 тис.грн. буде направлено на очисні на «опитній»

Залишки меліоративного обладнання буде проінвентаризовано

На останній сесії прийнята програма інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем району на 2016 рік. У нинішніх кліматичних умовах нашого регіону важливість зрошення переоцінити важко, а недооцінювати неприпустимо. Про вбивче розкрадання труб не говорив тільки лінивий. І от, нарешті, за поданням райдержадміністрації районні депутати прийняли рішення проінвентаризувати залишки меліоративної мережі району: кількісний і якісний її стан. Програмою передбачено: проведення робіт з визначення кількості та технічного стану гідротехнічних споруд та протяжності трубопроводів; складання проектної документації з метою визначення фактичної та залишкової вартості  внутрішньогосподарських зрошувальних систем; складання кошторисної документації на роботи по відновленню зрошувальних систем; забезпечення райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування проектною документацією інвентаризації для прийняття рішень про передачу внутрішньогосподарських зрошувальних систем у спільну власність територіальних громад району.

Роботу буде проводити ліцензована організація із використанням спецобладнання. Виділили на цю справу 199 тис.грн.

Довідково: Загальна площа зрошення по району на 01.01.2016 складає    50610 тис.га. З початком реформування аграрного сектору економіки обсяг використання зрошення поступово скорочувався. Всього було введено у дію 53565 га площ зрошення, із них 2955 було списано протягом 1993-2003 років. За даними інвентаризації 2013 року зрошувані землі не використовуються з причини незадовільного стану мереж, обладнання та (або) їх відсутністю на площі 35603,7 га. В останні роки цей процес вдалося зупинити, і користувачами зрошуваних земель розпочато процес відновлення внутрішньогосподарських меліоративних систем.

У процесі впровадження ринкових відносин в аграрному секторі відбулася кардинальна зміна землекористувачів. На теперішній час 95% серед них становлять власники земельних паїв та фермерські господарства.

Станом на 01.03.2016 у державній власності знаходяться меліоративні системи на площі 940 га, у комунальній власності — 27556 га, на балансі приватних фермерських та колективних підприємств — 7847 га, без господаря — 14267 га.

Реформування галузі сільського господарства призвело та створило умови для незаконних операцій по знищенню меліоративних фондів. Про це свідчать факти незаконного демонтажу систем на території району. Більша частина цих систем демонтована на площах, які в результаті реформування залишились без господаря.

У результаті незаконних дій по демонтажу трубопроводів та плит облицювання каналів внутрішньогосподарських меліоративних мереж орієнтовна втрата площ поливу становить 19,1 тис. га, що складає 38% від усіх наявних зрошуваних земель у районі.

В першу чергу  підлягають інвентаризації внутрішньогосподарські меліоративні системи  на площі 24673 га, з них 10406 га, які перебувають у комунальній власності Якимівського району та Запорізької обласної ради, але не передані у користування суб’єктам господарювання, та 14267 га, що не мають господаря.

3 початком реформування аграрного сектору економіки обсяг використання зрошення поступово скорочувався і в 2015 році становив 14,8 тис.га.

На 01.01.2016 в районі передано у спільну власність територіальних громад району 27556 га внутрішньогосподарських меліоративних систем (у т.ч. Якимівська селищна рада — 3239 га, Володимирівська сільська рада — 1246 га, Горьківська сільська рада — 1477 га, Давидівська сільська рада — 4433 га, Новоданилівська сільська рада — 6032 га, Охримівська сільська рада — 1634 га, Переможненська сільська рада — 1277 га, Радивонівська сільська рада — 696 га, Розівська сільська рада — 2457 га, Червоноармійська сільська рада — 3638 га, Чорноземненська сільська рада — 1427 га), що становить  54,4% від загальної площі зрошення.

До 15 гривень збільшено вартість дитячого харчування

Із кінця лютого вартість гарячого харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», розпорядженням голови райдержадміністрації збільшена до 15 гривень на одну особу. До цього часу кухарі змушені були вкладатися у 10 гривень. Це розпорядження серед інших прийнятих головою РДА у міжсесійний період затвердили районні депутати. Під час роботи депутатських комісій піднімалося питання, що гарячим харчуванням забезпечуються не всі діти із багатодітних сімей пільгової категорії.

Під час обговорення голова райдержадміністрації О.Правосуд наголосив на тому, що тільки залишки вільних коштів у районному бюджеті дозволили збільшити об’єми фінансування. Нині райдержадміністрацією ведеться робота, направлена на заміну існуючої практики забезпечення шкільних закладів готовими обідами по всьому району. Цим займаються одна-дві організації, які, звичайно ж, закладають пристойний відсоток рентабельності у вартість таких обідів. Достеменно уже прораховано, що забезпечення шкільних їдалень продукцією за оптовими цінами і участь територіальних громад через сільські бюджети дасть значний економічний і якісний ефект у організації гарячого харчування. Не слід скидати із рахунків і можливий вклад батьків. До того ж, районна влада докладає максимум зусиль для забезпечення навчальних закладів приміщеннями для прийому їжі. Прикладом цьому є капітальна реконструкція їдальні Переможненської школи.

-​ Процес іде незворотно, і сподіваємося, що у новому навчальному році гарячим харчуванням будуть забезпечені учні в усіх школах, і не лише пільгові категорії до 4-ого класу, а усі школярі, як у Азовській школі, як у Розівській (50 дітей різних категорій пільговиків із ста учнів місцевої школи, за рахунок сільської ради), як планують у Новоданилівській (на умовах співфінансування: у рівних долях сільрада, районна рада і батьки), — стверджував на комісіях О.Правосуд.

Разом допоможемо українській армії!

На сесії депутати затвердили програму надання допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби до 2020 року.

Як уже раніше повідомлялося, у плані шефської допомоги наш район співпрацює із військовими частинами в/ч В 031 та в/ч 1491, відомими нам як 23-ій мотопіхотний батальйон та районна прикордонна застава. Окрім необхідної соціально-реабілітаційної допомоги військовослужбовцям потрібна і матеріально-технічна допомога. Із районного бюджету заплановано на весь поточний рік 60 тис.грн.  Із них 10 тис.грн. уже направлено на паливо для прикордонної застави.

На сьогоднішній день, за інформацією командування в/ч В 0131, термінового ремонту потребує військовий автомобіль ГАЗ. Голова райдержадміністрації О.Правосуд закликав колег-депутатів і сільгосптоваровиробників, а також усіх небайдужих громадян взяти участь у районній акції «Разом допоможемо українській армії!» і відремонтувати військовий автомобіль. На сесії Олександр Євгенійович повідомив, що половину своєї заробітної плати він передає на цей ремонт. Голова районної ради Ю.Шило наголосив, що скоординовувати волонтерські дії буде координаційна рада райдержадміністрації на чолі із першим заступником голови райдержадміністрації В.Горбанем.

Обговорено нагальні проблеми регіону

У розрізі питання «Різне» голова райдержадміністрації О.Правосуд коротко поінформував присутніх у сесійній залі про виконання плану соціально-економічного розвитку району у конкретних фактах і цифрах. Після його виступу районні депутати і сільські голови уточнювали напрямки роботи на найближчий час, вносили присутнім свої пропозиції щодо залучення до роботи місцевих виробників та організації місячника прибирання на території району. Особлива увага зверталася на строки, місце і якість проведення ремонтних робіт на дорогах як загального користування, так і комунальної власності, та необхідності акумулювання коштів на заміну розподільчих труб водогону у райцентрі. На завершення роботи депутати схвальними оплесками зустріли інформацію депутата Н.Солодкої-Могилевської, яка поінформувала присутніх про результативну роботу депутатів районної і обласної ради разом із датським фондом, здійснену з метою покращення умов проживання одиноких наших земляків у стаціонарному відділенні районного терцентру у Давидівці.

-​ Як приємно працювати на корисний для громади результат без будь-яких політичних амбіцій! — завершила свій виступ вона.

***

Після виходу основної частини депутатів із пленарного засідання ради, у сесійній залі залишилися представники Чорноземненської сільської ради, сільські, селищні голови і керівники району.

Голова районної ради Ю.Шило розпочав відкритий діалог із петрівцями. Червоною ниткою його виступу стали слова: «Давайте разом рахувати приховані резерви на території. Вони є. Вони у землі! Нині у районну раду надходять дані про всі джерела наповнення місцевих бюджетів різних рівнів на території сільської ради і конкретно села Петрівка. Після обробітку і вивчення даних представники районної ради і райдержадміністрації разом із фаховими спеціалістами приїдуть до вас у село і обговорять усі існуючі пропозиції мовою цифр і фактів».

До присутніх селян звертався сільський голова І.Сажнєв із Атманаю, до місцевої школи якого вже майже чотири десятки років підвозяться діти із сіл Нового і Солоного, за 15 і 10 кілометрів відповідно. Сільська рада, як колись радгосп, допомагає фінансами на паливо і ремонт шкільного автобусу. Звертався і голова сусідньої Переможненської ради  А.Воробйов, і Розівський сільський голова Т.Кофанова, яка просила актив петрівської громади із ручкою у руках і спеціалістами, навіть запрошеними, переглянути і прорахувати усі можливі варіанти збільшення доходної частини сільської ради і відповідно видатків. «…Ми у себе на території теж приймаємо не завжди популярні рішення, але намагаємося приступати до них тільки обґрунтовано, виходячи із економічної доцільності. І навіть продумуємо, куди перевести працівників із вивільнених ставок».

Намагалися говорити, але знову на емоціях, і петрівці: «Почуйте нас! Не закривайте школу! Закриєте, і на її місці скоро нічого не буде — ми вже це проходили! Чому нас не спитали?!»

Говорили багато, але чи почули один одного?

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.