28 марта 2016 Якимівка 131  1 

Виїзний прийом Сергія Валентирова


DSC_0110

У четвер народний депутат України Сергій Валентиров провів виїзний прийом громадян на території 81-го округу. У Якимівці зустріч відбулася у кабінеті голови райдержадміністрації О.Правосуда за участю голови районної ради Ю.Шила і помічників народного депутата Т.Бутилкіної, В.Цуканова та Г.Подольного.

Із наболілими проблемами до народного обранця приходили мешканці району із особистим горем і проблемами та очільники територій, вирішення проблемних питань яких потребує втручання на рівні комітетів Верховної Ради та кабінету міністрів.

Якимівський селищний голова М.Захаров разом із директором ТОВ «Акімжилсервіс» В.Субботіним просили допомоги у зрушенні із мертвої точки питанн  фінансування із обласного екологічного фонду двох пакетів проектної документації  на реконструкцію очисних споруд Якимівки ( близько семисот тисяч гривень) і очисних на мікрорайоні «опитна» у межах 240 тисяч гривень. Другим блоком якимівці підняли питання пошуків джерел фінансування заміни водогону у селищі, і  питання проведення енергоефективних заходів одразу у трьох райцентрівських дошкільних закладах («Топольок», «Росинка», «Ластівка»). С.Валентиров підтримав позицію мера, про те що кошти на проектну документацію очисних споруд мають виділятися дійсно із обласного екологічного фонду. Однак Сергій Васильович зазначив, що  деякі депутати  обласної  ради вважають, що кошти акумульовані у фонді мають витрачатися виключно на потреби Запоріжжя і Енергодару, як двох найбільших наповнювачів фонду. Нардеп впевнений, що спільними зусиллями із керівництвом області і нашого району йому вдасться переконати таких депутатів. Стосовно дитячих садків рекомендував направити через райдержадміністрацію йому всі необхідні пакети документів для включення їх у конкурс проектів для фінансування із обласного бюджету.

Охрімівський сільський голова Ю.Дєдушев підняв питання завершення підводного газогону до Охрімівки та капітального ремонту місцевого дитячого садка, проект якого пройшов державну експертизу. Стосовно газогону Сергій Васильович повідомив, що саме цей газолін разом із аналогічним у Приазовському районі, включений у перелік об»єктів фінансування із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Забігаючи на перед повідомляємо, що до списку ДФРР включений і проект водогону Давидівка-Атманай. Питання фінансування цих об’єктів  із державного бюджету вирішено на найвищому рівні. Документ стосовно виділення коштів уже пройшов усі етапи погоджень у комітетах Верховної Ради, залишилося підписати у мінфіні (Н.Яресько). А у питанні із дитячим садком запропонував  свою особисту допомогу у заміні вікон у кімнатах, де постійно перебувають діти, а на решту шукати додаткові ресурси на території. Так швидше получиться зрушити із мертвої точки це питання і дав завдання помічникам направити у Охрімівку спеціалістів для замірів.

Атманайський сільський голова І.Сажнєв розповів нардепу про курортні перспективи території, про ініціативу громади стосовно створення першого у районі осередку зеленого туризму і запросив його на відкриття у День захисту дітей. Народного депутата зацікавила ініціативність громади і він пообіцяв подарувати атманайській дітворі сучасний дитячий майданчик. Для розширення і популяризації «зеленого» руху громаді потрібне якісне водозабезпечення. Про це говорив сільський голова і його підтримали всі присутні. С.Валентиров запевнив, що і це питання включене на фінансування із ДФРР  на 2016 рік. Одночасно порекомендував сільському голові вивчити питання геологорозвідки території стосовно водоносних артерій на території Атманаю і дав таке ж розпорядження своїм помічникам.

Головний лікар ЦРЛ В.Строкань підняв перед народним депутатом питання низької забезпеченості району кваліфікованими медичними спеціалістами із-за відсутності їхньої мотивації роботи на селі. Найперше це пов’язане із відсутністю житла. Тому Валерій Вікторович просив підтримати  готовий проект реконструкції неврологічного корпусу у житлове приміщення. Вартість питання у цінах 2013року 2,8 мільйона гривень. Під час обговорення цього питання народний депутат порекомендував підійти до розгляду цього питання із боку вартості 1 метра квадратного житла на нашій території. І, можливо, слід звернути увагу на 1-2-кімнатні квартири  на вторинному ринку району, бо на сьогодні реконструкція вбачається дуже дорогою.

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС І.Петренчук, інвалід ІІІ групи, просив допомоги у вирішення квартирного питання.  Він немає власного житла  і 5 років перебуває у пільговій черзі. У запропонованому селищною радою житлі на його думку жити неможливо, бо воно знаходиться у занедбаному стані. Народний депутат запропонував Івану  Кіндратовичу таки визначитися із квартирою, а він із свого боку постарається допомогти із ремонтом. «Сьогодні у експлуатацію пільгове  житло  не вводиться. Держава, навіть, дітям-сиротам не може забезпечити законне житло. Тому, будь ласка, визначіться із одним із двох помешкань Вам запропонованих, а я зі свого боку теж допоможу матеріально.» — підсумував народний депутат ситуацію.

Зі сльозами на очах спілкувалася із народним депутатом мешканка Якимівки В.Петрова, разом із якою проживає донька-інвалід, що потребує постійного догляду, а нині ще й її одинокий брат перебуває у реаманіційному відділенні рай лікарні. Сергій Васильович на місці надав матеріальну допомогу на лікування і доручив своїм помічникам взяти  під особистий контроль лікування згаданого пацієнта.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


  1. Руслан Пчеловод:

    Очередной » пост фактум » , а где анонс о выездном приеме ?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.