16 марта 2016 Район 90  0 

Шахраї атакують: як не потрапити на гачок?


DSC_4939

Рівень шахрайства у країні то зростає, то знову падає. Кожен день шахраї вигадують нові способи виманювання коштів або вдосконалюють старі методи. Ні люди, ні держустанови, часом, не встигають за так званими нововведеннями.

На території нашого району продовжують реєструватися випадки шахрайства, у зв’язку із чим нещодавно ми зустрілися із начальником Якимівського відділу Мелітопольської міської прокуратури Сергієм Пилипенком (на фото), який детально розповів про деякі випадки, які мали місце у нашому регіоні, та надав поради щодо їхнього попередження у майбутньому.

За його словами, наразі досить поширеним видом шахрайства на Якимівщини є дзвінки на мобільні телефони від нібито правоохоронних органів або від представників банку. Наприклад, людині телефонують нібито з поліції і повідомляють про те, що її найближчого родича затримано за скоєння якогось злочину і він може отримати тривалий термін ув’язнення. Далі шахраї під виглядом правоохоронців пропонують позитивно вирішити питання за певну фінансову винагороду. А є випадки, коли «співробітники» банку телефонують та під різноманітними приводами просять назвати номер карти та її секретний код.

Серед Інтернет-шахрайств найчастіше зустрічаються випадки «реалізації» товарів через всілякі віртуальні магазини та сайти. Покупець перелічує кошти на названий рахунок, але бажаний товар так і не отримує.
Розповів нам Сергій Миколайович і про інтелектуальні шахрайства, коли до того, аби заволодіти грошима громадян, аферисти готуються досить серйозно. Наприклад, у нашому районі був зареєстрований випадок, коли одне із якимівських підприємств, уклавши договір на придбання певних товарів із, як виявилося, «липовою» фірмою, перелічило 360 (!) тисяч гривень. Як ви розумієте, необхідний товар підприємство так і не отримало, а кругленька сума грошей зникла разом із фірмою.

Якщо говорити мовою цифр, то два роки поспіль статистика шахрайств на території району була майже ідентичною. Так, у 2014 році зареєстровано 57 випадків незаконних заволодінь грошима, а у 2015 — 56. Поточного року, станом на цей тиждень, вже трапилося 12 випадків шахрайств. Але, у порівнянні із минулими роками, 2016-й показує зростання апетитів злодіїв. Адже найбільші суми, які за один раз були передані шахраям, зареєстровані саме цьогоріч, зокрема мова йде про випадки на суми 170 тис.грн.  і, як розповідалось у вищезгаданому прикладі, 360 тис.грн.

У зв’язку із цим наш співрозмовник звертається до мешканців району із проханням бути пильними та уважними. Запам’ятайте: банк, який випустив картку, не стане вам дзвонити і уточнювати інформацію, яка зберігається на вашій карті: пін-код і т.п. Але якщо все ж вам подзвонили і представилися співробітником банку, до того ж попросили назвати реквізити карти, не варто видавати особисту інформацію. Передзвоніть самостійно в банк і вирішить це питання.

Не мають жодного права вимагати гроші за «вирішення» тих чи інших проблемних питань працівники поліції, адже це незаконно.  Краще у такому разі передзвонити до чергового відділу поліції і дізнатися про усі обставини «затримання». Щодо Інтернет-покупок С.Пилипенко порекомендував не перелічувати кошти заздалегідь, а користуватися післяплатою, а ще краще співпрацювати лише із відомими та вже провіреними продавцями.

Руслан БАЧУРІН
Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.