28 марта 2016 Район 64  0 

Розвиток села — за створенням робочих місць


DSC_5006

22 березня голова районної ради Шило Ю.В. проводив нараду з головами профільної та суміжних постійних комісій ради з проблем, висунутих минулої п’ятниці  на зустрічі з керівництвом району представниками громадськості села Петрівка щодо  подальшого існування Петрівської  загальноосвітньої школи. В нараді взяли участь голова райдержадміністрації  Правосуд О.Є., його заступник Водоп’янова І.В., заступник голови районної ради Ніконоров К.Б., начальник фінансового управління Драчук О.І. Чорноземненську громаду представляли  сільський голова  Ягнич А.М. та депутати  сільської ради – мешканці с. Петрівка. На нараді була присутня депутат Запорізької обласної ради Любім Л.С.

У ході роботи відбувся пошук  можливих шляхів покриття видатків на утримання Петрівської ЗОШ  та обговорення доцільності додаткового включення до порядку денного чергової сесії районної ради, яка відбудеться 31 березня,  питання продовження фінансування школи.

Як зазначив голова районної ради, заклади освіти утримуються  за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, яка  розраховується згідно з фінансовим нормативом бюджетної забезпеченості одного учня, встановленим Кабінетом Міністрів України.  У поточному році цей показник  для нашого району становить 12,5 тис.грн. На навчання ж одного учня Петрівської ЗОШ (дев’ярічки), у зв’язку з дуже малою кількістю дітей у класах, протягом року фактично витрачається 29 тис.грн. Разом  у цій школі навчається 31 учень.  Постає питання: з яких джерел покривати дефіцит  фінансування, який складає  БІЛЯ 600 тис.грн. на рік?  Чорноземненський сільський голова Ягнич  А.М.  запропонував  спільно вивчити можливе співфінансування навчального закладу, разом з  тим зауважив, що Чорноземненська громада спроможна виділити у поточному році  на утримання  Петрівської школи тільки 150 тис.грн. Де взяти 450 тис.гривень, яких таки не вистачить до кінця навчального року, районна рада знову буде  вимушена, як і у минулі роки, за рахунок недофінансування  інших шкіл направляти у Петрівку? Чи варто витрачати вкрай обмежені ресурси на «виживання» малокомплектної школи, яка не має  перспективи  розвитку в умовах стрімкого зростання вимог до якості освіти? На ствердження мешканців села Петрівка «немає школи – немає села», — голова районної ради заперечив, що майбутнє села визначається в першу чергу наявністю  робочих місць. Тому вперше в Якимівському  районі заплановано виділення коштів на створення сімейних ферм у рамках проекту  USAID/Партнерство заради інновацій. Мешканцям Петрівки одним із перших запропоновано взяти участь у проекті з тим, щоб молодь, отримавши якісну освіту  і здобувши високу кваліфікацію, повернулася працювати у рідне село.

Підсумовуючи роботу, учасники наради дійшли висновку, що громада села і районна влада повинні почути і зрозуміти одна одну. Голова районної ради Шило Ю.В. запропонував сільському голові Ягничу А.М. підготувати до наступної зустрічі  з цього питання,  яка запланована у найближчі дні на території Чорноземненської  сільської ради, список землекористувачів для проведення аналізу надходження податків до місцевих бюджетів з залученням спеціалістів Якимівського відділу державної податкової інспекції.  Такий захід допоможе винайти резерви для розвитку місцевої громади.

М.АЛЬОХІН

головний спеціаліст районної ради


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.