21 марта 2016 Район 83  0 

Петрівці готові створювати сімейні ферми


DSC_0776

У середу, 16 березня, у кінці робочого дня у Петрівці пройшли виїзні збори із відбору кандидатів на створення на базі селянських підсобних господарств сімейних молочних ферм. Представники молочної торгової марки із Херсонщини разом із працівниками управління АПР райдержадміністрації разом із сільським головою А.Ягничем оглянули господарства трьох мешканців Петрівки, які виявили бажання взяти участь у міжнародному проекті. Уже пізно ввечері відвідали ферму у Ленінському.

Представник заводу оглянув на місці наявність молочного поголів’я, умови їхнього утримання та наявність власних земельних наділів. Окремо кожному кандидату роз’яснив умови отримання іноземного обладнання на новоутворені сімейні ферми. Переглядом він залишився задоволений і надав кандидатам рекомендації стосовно необхідності незначних реконструкцій їхніх конюшень. Вона була спільною – підняти на пару рядів ракушняка висоту споруд, поставити металеві перегородки між худобою і бути готовими встановити вентиляційне обладнання та танкери-охолоджувачі із міні-лабораторією (два останні пункти забезпечуються у рамках Проекту). Наступним кроком буде приїзд спеціаліста із проектами-рекомендаціями щодо реконструкцій та організація для усіх бажаючих оглядової екскурсії на діючі у рамках Проекту сімейні ферми або у Токмацький район Запорізької області, або у Великолепетиський Херсонської області.

Реконструкцію або побудову із нуля (і такий кандидат є у Пертівці) селяни мають провести самостійно. І тут уже їм на допомогу у районі прийнята програма підтримки сімейних молочних ферм. (див «СТ» № 17 від 5.03.2016р.).

Сьогодні переважна більшість сільського населення виживає за рахунок здавання молока заготівельникам. Селяни постійно із року в рік піднімають питання закупівельної ціни на молоко, однак саме заготівельники посезонно корегують її і постійно «диктують» власникам корів свої умови. Неодноразово у районі озвучувалося питання створення молочнотоварних кооперативів для спільного ведення діяльності і захисту виробничих інтересів молочників. Проте ця справа так і не зрушила із мертвої точки. І от ще у кінці минулого року знову активно стало лобіюватися питання заготівлі і реалізації молока. Представники відомої молочної торгової марки із Херсону разом із благодійним фондом «Добробут громад» із дніпропетровщини запропонували молочникам-одноосібникам допомогу у вигляді надання сучасного обладнання для молочного виробництва і консультативну підтримку з питань досягнення якості молока. (саме за неї найбільший відсоток доплати за здаване молоко). На період співпраці від селян партнери чекають створення умов для ведення молочного виробництва за встановленими стандартами і участь у навчальних і тренувальних заходах, організованих у рамках Проекту.

Сам Проект USAID/Партнерство заради інновацій: “Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи» в Україні діє із 2013 року до середини 2017 року. Нині представники фонду завершують підбір кандидатів на участь у Проекті. Спеціалісти шукають тих власників ВРХ, які б захотіли і змогли пристосувати приміщення своїх корівників до уніфікованих стандартів утримання корів (розміри), мали б земельні ділянки – тобто мали б місце для кормової бази і не менше 5-ти дійних корів. Фонд зі свого боку на безоплатній основі передає у власність обладнання: доїльний апарат, поїлки по одній на пару голів, сучасні автоматизовані системи освітлення і вентиляції у корівники, гумові килими під кожну корову і електропастух. Останній винахід канадських науковців розташовується над холкою тварини і слабенький електричний розряд не дозволяє тварині робити крок уперед під час випорожнення, і тим самим змушує корів перебувати у постійній чистоті.

Тетяна БЕЛИМЕНКО

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.