21 марта 2016 Якимівка 130  0 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ЛІЦЕЇ


DSC_0699

Як в області, так і у Якимівському районі немає жодного господарства, де б не працювали випускники сільських училищ механізації (зараз — аграрних ліцеїв). Серед них Герої Соціалістичної праці, вчені, керівники господарств та підприємств, шановні механізатори — передовики сільськогосподарського виробництва.

У рамках проведення Обласного місячника профорієнтації у закладах освіти «Професійний орієнтир-2016» у Якимівському професійному аграрному ліцеї цього тижня відбувся День відкритих дверей. Для проведення заходу прибули учні шкіл району, серед яких потенційні студенти ЯПАЛу. Для них була проведена екскурсія кабінетами, лабораторіями та майстернями ліцею, під час якої школярі ознайомилися із історією закладу, дізналися про професії, за якими надає освітні послуги навчальний заклад.

У кабінеті спецдисциплін із підготовки водіїв категорії «С» на діючому стенді учні змогли перевірити свої знання з правил дорожнього руху. Майстер-клас із випікання млинців у лабораторії з професії «Кухар» гостям заходу продемонстрували учні групи №105 (майстер виробничого навчання В.В.Крам). Цікавою виявилась екскурсія, в ході якої старший майстер С.Д.Попрядухін і майстер виробничого навчання В.В.Черник ознайомили присутніх із сільськогосподарською технікою, тракторами та автомобілями, на яких проходять практичні заняття учнів ліцею. Також учні райцентрівських шкіл відвідали бібліотеку, спортивну та тренажерну зали.

Зараз виникає багато питань стосовно реформування закладів профтехосвіти, зокрема фінансування системи ПТО. Адміністрація ЯПАЛу звернула увагу школярів на те, що їхній навчальний заклад залишається на обласному фінансуванні і оголошує прийом учнів на 2016-2017 рр. за професіями: тракторист-машиніст, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, кухар, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С».

Якимівський професійний аграрний ліцей розташований у мальовничому і затишному місці, далеко від міської метушні. Тут вже протягом 85 років усім бажаючим надається цілком безкоштовне навчання як на базі 9 класів, так і після здобуття повної освіти. Увесь час навчання в ліцеї враховується до виробничого стажу, учні забезпечуються стипендією. Іногороднім студентам надається гуртожиток та триразове харчування.

Того ж дня для ліцеїстів-хлопців представники Якимівського райвійськкомату провели консультацію щодо умов та особливостей служби у лавах української армії на контрактній основі та щодо можливості навчання у військових вишах.

Руслан БАЧУРІН
Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.