18 января 2016 Район 117  0 

Як стартуємо, так і проживемо: розівці впевнені у своїх силах


DSC_0275

Протягом тижня у кабінеті голови районної ради Ю.В.Шила проходить бюджетний «пропуск» сільських рад. У роботі нарад бере участь заступник голови райдержадміністрації І.В.Водоп’янова. На таких нарадах сільські, селищні голови разом із працівниками апарату рад та із районними спеціалістами до дрібниць обговорюють кожну цифру доходної частини і плани соціально-економічного розвитку територій.

Наші журналісти були присутні на обговорені бюджету Розівської сільської ради, коли доповідала сільський голова Т.М.Кофанова: цифри виважені, обраховані і реальні. Основним джерелом надходжень до бюджету сільської території є сплата податків за землю. На території Розівської сільської ради оподатковується кожний гектар посівних площ. На всі майже 6 тисяч гектарів ріллі власники земельних ділянок мають державні акти. Зареєстровано 613 держактів і лише 4 свідоцтва про право власності на землю. Розмір земельних паїв складає по 9,85 умовних кадастрових гектарів. Усі власники земельних паїв у минулому році нараховано по 10 тисяч гривень орендної плати не залежно зрошувані землі, чи богарні. На руки отримали по 8640 гривень, решта 15% — податок з доходів фізичних осіб — надійшли у роайонний бюджет  1,5% військового збору — до державного бюджету. Сільгосптоваровиробники, які працюють на території ради, за кожний гектар сплатили по 154 гривні.

143 паї на території ради обробляються одноосібниками. Власники таких паїв щорічно декларують свої доходи і сплачують податки. У минулому році за попередній період до сільського бюджету у середньому надійшло по 700 гривень з паю. У поточному році передбачається по 1400 грн. з паю. Громадські пасовиська на території не розпайовувалися, але усі власники великої рогатої худоби сплачують посильні податки за користування пасовищами по 3 гривні за одну голову ВРХ. На території Розівської сільської ради на сьогодні обліковується два земельні клини (70 га) із земель запасу, які не обробляються, але чекають своїх власників. Тут радою планується пропонувати земельні ділянки учасникам АТО.

До 2015 року значними показниками сільського бюджету були надходження податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати найманих працівників. І тут у нагоді мешканцям Розівської сільської ради завжди було те, що на території діє підприємство, яке усім своїм працівникам сплачує офіційну достойну зарплату, а не користується поняттями мінімальних розмірів оплати праці. На жаль, за словами Ю.В.Шила, таких підприємств у районі тільки 3-4. Дійсно, жаль! Однак, напевно, є перспектива покращення цієї ситуації, адже з 1 січня поточного року єдина ставка нарахувань на заробітну плату зменшена з 36-42 відсотків до 22% . Тепер будемо сподіватись на свідомість роботодавців.

Діє на території меліоративне зрошення. Свого часу сільська рада не побоялася і взяла його на свій баланс. Тепер збережену мережу здають у оренду сільгоспникам. Однак є проблемна частина мережі від 57-ої насосної станції. Бажаючі інвестори на території є, але потребується і державна підтримка.

За рахунок власних доходів у минулому році Розівська сільська рада направляла до районного бюджету субвенції на галузь освіти — харчували дітей 1-4 класів місцевої школи (по 15 гривень на день), ремонтували шкільний автобус. Власним коштом (200 тисяч гривень) провели ямковий ремонт не лише власних доріг. Одними із перших у області знайшли шляхи спільного із райавтодором фінансування ремонту доріг районного значення.

Не менш претензійними, але реальними, передбачаються перспективи і на поточний рік: завершення повної реконструкції водогону у Розівці (заміна 700 метрів мережі на пластикові труби), ремонт дахів сільського будинку культури і приміщення ради, благоустрій центру села (тротуари), встановлення дитячої площадки (місце вже підготовлене). У рамках багаторічної співпраці із ЄСПРООН планується провести заміну вікон у місцевій школі.

Слухаючи виважену доповідь сільського голови Т.М.Кофанофої і компетентні коментарі спеціалістів ради, присутні переконалися: стартували розівці впевнено, і плани їхні здійсненні!
Тетяна Белименко, фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.