4 января 2016 Якимівка 91  0 

У НОВИЙ РІК — БЕЗ БОРГІВ І З НОВИМИ ПЛАНАМИ


DSC_0255 копия

Наприкінці минулого року відбулася підсумкова прес-конференція голови райдержадміністрації Олександра Правосуда для представників громадськості, голів сільських, селищних рад та ЗМІ.Перша частина зустрічі була присвячена інформуванню присутніх про вже виконану райдержадміністрацією у цьому році роботу. Зокрема керівник району розповів про співпрацю із інвесторами і спонсорами, завдяки яким у регіоні вдалося впровадити кілька серйозних проектів. Також він не оминув приємну новину про завершальні ремонтні роботи у центральній райлікарні, а ще сповістив, що днями прийнято рішення про виділення додаткових 200 тис. грн. на закупівлю ліків для районної галузі охорони здоров’я.
Бюджет району стабільний але

Консолідований бюджет району станом на 24 грудня поточного року виконаний на 113%, перевиконання на 7 млн. 700 тис.грн., а районний бюджет виконаний на 111,5%, перевиконання на 1 млн. 715 тис.грн. Саме завдяки таким цифрам і злагодженій роботі обох гілок районної влади вперше за останні 8 років появилась можливість вчасно і у повному обсязі виплачувати зарплатню. Очільник району, не без гордості, повідомив присутнім, що, наприклад, наші педагоги вже отримали свої чесно зароблені кошти і цілий рік отримували індексацію.
Економіка: район буде і з водою, і з молодими садами
Говорячи про економіку району, О.Правосуд зупинився, на його думку, на досить важливому питанні залучення інвестицій на територію району. Як приклад він відмітив результативність дії у регіоні програми ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Як відомо, у цьому році вже реалізовано три проекти у Давидівській і Переможненській сільських радах і два знаходяться на стадії завершення у Червоноармійському та Охрімівці. До того ж, райдержадміністрація разом із районною радою працює над залученням нових грантів від інвестиційних фондів-грандодавців.
— Це довгострокові проекти, — каже голова РДА, — ми ведемо активну роботу над вирішенням питання «чорнобильського» довгобуду, і реалізація цього проекту відбудеться однозначно! Окрім цього, займаємося ще одним схожим об’єктом — «броварською» багатоповерхівкою.
Також, говорячи про плани, голова райдержадміністрації зупинився на перспективі закладання фруктового саду на території Горьківської ради. Інвестори із сусіднього району на території Якимівщини зареєстрували фірму і вже сьогодні активно проводять відповідні підготовчі роботи.
— Немаловажним питанням на сьогодні є водозабезпечення територій району та водовідведення, особливо курортної зони, — каже керівник району. — Цьогоріч за рахунок місцевого бюджету була проведена реконструкція водопроводу питної води від Шелюгів до Кирилівки (освоєно майже 1 млн. 200 тис.грн.).
Ряд сільських рад (Чорноземненська, Новоданилівська, Горьківська) сьогодні змушені переходити на нові тарифи на питну воду, щоб бути забезпеченими нею увесь рік. На жаль, — говорив Олександр Євгенович, — ринок диктує умови, і ми змушені констатувати факт підняття ціни на воду. Але, хотів би сказати, і території вже це визнають, що ті ціни, які існують сьогодні, не відповідають вимогам часу. Компанія, яка зараз заходить на обслуговування названих територій, пропонує, на мою думку, значне збільшення, але нами після тривалих перемовин було вирішене питання поетапного підняття тарифів. Більш того, компанія гарантує при підписанні договорів розміщення своєї бази на території нашого району.
Освіта: сільська молодь має бути конкурентоспроможною
— Нині у районі працює 21 загальнонавчальний заклад, де навчається 3168 дітей. Перше питання, яке піднімає життя, — це оптимізація шкіл району. Хочу заявити із всією відповідальністю, що у наступному році нам доведеться здійснювати такі не зовсім популярні заходи. Зокрема, мова йде про школи із кількістю учнів до 50 осіб. Адже у таких закладах навчання одного учня обходиться державі у 26 тис.грн. на рік, це при тому, що у бюджеті освітньої субвенції на 2016 рік закладена річна дотація на одну дитину у розмірі 9 тис.грн. (довідково: у 2015 році було 12 тис.грн. Ред.).
У даній ситуації мене найбільше непокоїть не так фінансова сторона, як сторона якості освіти у таких закладах. Адже у малокомплектних школах педагогічний штат не відповідає вимогам, і багато вчителів викладають предмети, до яких не мають ніякого відношення і відповідної профільної підготовки. Про це неодноразово говорили на зустрічах і місцеві сільгосптоваровиробники, які хвилюються за перспективи підростаючого покоління. Сільська молодь має бути конкурентоспроможною.
Є й приємні новини — сьогодні ми уже проводимо перемовини щодо придбання двох нових шкільних автобусів. А вивільнені кошти будуть направлені на збільшення фінансування галузі освіти району.
Культура та спорт: відродимо спортивну славу Якимівщини
У районі, всупереч всьому, культура і спорт розвиваються. Приємно, що на одній із депутатських комісій нового кликання була озвучена, на мій погляд, досить непогана пропозиція щодо створення культурних центрів на базі сільських бібліотек. Це, напевно, сьогодні і є перспективний шлях.
Крім цього, є маса художніх колективів, які є нашою гордістю. Вони достойно представляють наш край на різноманітних конкурсах і фестивалях різного рівня. Вважаю, що рівень розвитку культури — це показник рівня життя Якимівщини, тож ми у жодному разі не будемо забувати про заклади культури і опікуватимемося проблемами та потребами даної галузі.
Щодо спорту можу сказати, що ми вже ведемо перемовини щодо капітальної реконструкції Якимівського стадіону «Колос» ім.М.А.Горлача. Планується зробити новий сучасний газон, встановити місця для сидіння, провести ремонт приміщення та огорожі території, аби наша команда «Аскон» мала змогу на достойному рівні приймати у себе вдома футболістів з інших міст та районів.
Перспективи району на 2016 рік
Перше питання яке сьогодні активно обговорюється, — облаштування, а практично «будівництво з нуля», центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). На сьогодні ми разом із районною радою, депутатським корпусом і сільськими, селищними радами змогли віднайти необхідну суму для проведення ремонту приміщення, яке відповідатиме усім вимогам. Впевнений, що у перші робочі дні нового року до роботи стануть підрядні структури. Вважаю, що у розрізі перспектив створення самодостатніх громад та поступового переходу нашої держави у рамках адміністративно-територіальної реформи до нових методів управлінь ЦНАПи стануть центрами взаємодії між органами влади та громадянами.
У майбутньому році планується завершити ремонт будівлі терцентру, що поряд із церквою, для переведення туди управління праці, — ділився планами роботи органів влади голова РДА Олександр Правосуд.
Друга частина прес-конференції складалася у вигляді питання-відповідь. Усі присутні мали змогу поставити О.Правосуду питання, які їх цікавлять. Так, учасниками зустрічі були підняті та обговорені проблеми реанімації зрошувальної системи регіону, перспективи проведення у районі децентралізації та виконання закону про декомунізацію, будівництво церкви у райцентрі та ін.
Загалом захід пройшов конструктивно у спокійній, дружній обстановці. Усі отримали вичерпну інформацію з кожного питання. Розходилися учасники зустрічі із надіями на краще і під враженням того, що у наступному році таки відбуватиметься покращення нашого життя.
Плани грандіозні, до того ж, у районі за останні роки роботи із інвесторами і закордонними партнерами склалося для цього надійне підґрунтя.
Руслан БАЧУРІН,
Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.