13 января 2016 Район 94  0 

РОБОЧА НАРАДА


DSC_0172

У перший робочий тиждень року голова райдержадміністрації О.Є.Правосуд провів робочу нараду з питань теплозабезпечення та водопостачання у період «новорічних канікул».

За три дні до Нового року природа «несподівано» нагадала нам, що нове літочислення починається взимку. Низькі температури (від -15 до -22 градусів) стали величезним випробуванням для всіх комунальних служб району. У Якимівці, у Переможному, Новоданилівці та у деяких будинках села Дружба на свята вода подавалася із перебоями. Тепло було практично у всіх приватних будинках і квартирах багатоповерхівок, особливо у тих, хто оформив субсидії (та це тема наступних публікацій), окрім деяких квартир по вул. Комунальній (50 років Жовтня), де за словами директора товариства «Акімжилсервіс» В.О.Субботіна, вся система опалення квартири «висить на обратці», а зменшення температури води у системі навіть на пару градусів при низьких температурах навколишнього середовища не може забезпечити комфортні умови у приміщені. Так бездумно колись змонтували систему. Сьогодні підприємство забезпечило власників квартири електрообігрівачем і візьме на себе витрати за електроенергію, також буде проведено перерахунок оплати за послуги.

За весь період похолодань було декілька скарг і дзвінок на «гарячу лінію». Складені акти обстежень, де зафіксовано дійсне порушення температурного режиму, будуть проведені перерахунки. Про проблему забезпечення теплом приміщень райлікарні доповідали і В.О.Субботін, і головний лікар ЦРЛ В.В.Строкань. Температурний режим у лікарняних відділеннях протягом свят мониторився щоденно тричі на день, і результати не витримують критики – від 13 до 18 градусів. У висновку, який зробив О.Є.Правосуд, значиться: «Двох котлів не вистачає на всі приміщення райлікарні плюс житловий будинок. Ці недоліки були допущені ще на стадії проектування і встановлення котлів. Треба ставити ще один котел. Я особисто разом із головлікарем і спеціалістами вчора був свідком роботи котельні. Вони працюють на всю потужність, але збільшення температури на виході дало незначне підвищення температури. І тут важливо звернути увагу на ті колосальні втрати теплової енергії від котельні до приміщень через старі вікна «утеплені» ватою і паперовими стрічками. Завдання нам усім на період підготовки до наступного опалювального сезону — організовувати комплексний підхід у питаннях забезпечення енергоефективності приміщень. І це стосується і бюджетної сфери, і приватного житла».

Схожа ситуація, на жаль, і у двох із п’яти райцентрівських дитячих садочках: «Топольку» і «Росинці». Про це на нараді доповідав селищний голова Якимівки М.І.Захаров. За його словами, саме у цих дошкільних закладах до цих пір ще не проведені комплексні енергоефективні заходи. «І це завдання ставлю перед собою на поточний рік», — резюмував мер. На нараді М.І.Захаров підняв проблему низького тиску природного газу на вулиці Космічній: «За висновками спеціалістів, під час різкого зниження температури повітря збільшився газорозбір. Треба монтувати нову вуличну мережу високого тиску. І це вже питання самоорганізації мешканців вулиці», — завершив свій виступ він.

Була спроба від журналістів підняти на нараді питання якості природного газу у наших мережах, однак практично всі присутні резюмували: на цю проблему ми вплинути не можемо, і вирішується вона навіть не на обласному рівні. А жаль, бо крильця лічильника крутяться аж «завивають», цифрочки на циферблаті так і змінюються перед очима, у голові кожного власника клацає калькулятор, а тепла у помешканні або зовсім економно, або дуже-дуже дорого.

Найкращими показниками у розрізі теми наради була відмічена освітня галузь району. Ще з літа минулого року всі заклади освіти були забезпечені паливом. Нині ведеться щоденний моніторинг як температурного режиму, так і витрат палива. Зафіксовані проблеми із котлом у Шелюгівській школі та низька температура на третьому поверсі ЗОШ №2. Завідуючий відділом освіти, молоді та спорту І.В.Дудкін тут же попросив допомоги спеціалістів ТОВ «Акімжилсервісу» для встановлення і ліквідації причин.

На завершення наради О.Є.Правосуд резюмував, що нині активно ведеться робота над переведенням шкіл із твердого палива на модульні котельні на альтернативному паливі. Такі котельні монтуються за пару днів, а виробники готові їх поставляти у район безкоштовно і продавати споживачам гігакалорії тепла. Сьогодні із місцевими сільгосптоваровиробниками ведуться переговори про створення у районі підприємства із виробництва брикетів для палива із власної сировини. Треба перестати спалювати пожнивні залишки, завдаючи шкоду навколишньому середовищу, а використовувати їхню природну енергоефективність.

Тетяна БЕЛИМЕНКО. Фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.