18 января 2016 Район 126  0 

Радість Різдва


2016-01-06+15.14.44

Січень. Саме цієї пори приходить особливе, трохи магічне, прекрасне свято Різдва Христового, яке вже багато століть святкує український народ. Це одне з найкращих, найтепліших для душі родинних свят в Україні. Свято, що запам’ятовується надовго і залишає слід у душі кожної людини. Воно являє собою чудове поєднання найкращих християнських традицій та язичницьку обрядовість, яку донесли до наших часів предки. І так важливо зберігати цю традицію і прищеплювати любов до неї нашим дітям.

…Вже декілька років наша Різдвяна зірка у цей святковий вечір мандрує вулицями рідного села, сповіщаючи, що Син Божий народився, розігруючи невеличкі різдвяні вистави, даруючи людям радість і запалюючи у кожному домі вогник добра, щоб у хаті світлішало, а на душі ставало легше. Ретельно готувалися ми і цього року. Мами наварили нам смачної куті, а ми перевтілилися у головних дійових осіб свята. Звіздар (Денис Дзьобак) із гордістю заносив до кожної оселі нашу Різдвяну зірку, поруч була Діва Марія (Юлічка Щедра) із маленьким Ісусиком на руках, Янгол (Віка Старікова), гарнесенька Кізочка (Король Данька), яка «де ходить, там жито родить, Лікар (Настя Шипова), веселий Чортик (Артем Диденко), який постійно намагався зіпсувати нам свято, дві чарівні дівчинки-україночки (Ліза Селіванова та Бєліченко Полінка), які прославляли господарів і бажали їм достатку та злагоди. А отримував щедрі гостинці від господарів наш Міхоноша (Ігор Шулінін).

Такою веселою Колядою першими ми завітали до затишної оселі Дубини Надії Вікторівни, бо всі ці роки бабуся Надійка, як лагідно називають її діти, благословляє нашу Різдвяну зірку у цей святковий вечір. Важко навіть передати словами, наскільки привітно, радо, гостинно зустрічали нас господарі кожного дому! Як уважно слухали усі наші побажання, співали разом із нами пісні, допомагали рятувати хвору Кізоньку, пригощали смачними пирогами… А які щедрі дарунки ми отримували!

Але найголовніші подарунки ми отримували не в торбинку… Щиро вразили нас після виступу сльози на очах Валентини Федорівни, яка усіх нас по-материнськи обняла і розцілувала. Тепла лагідна посмішка Світлани Вікторівни та двох її синів зігріла нашу Коляду з морозу. Під розкішною ялинкою ми отримали побажання Божої благодаті від Таїсії Миколаївни. Залишиться у наших серцях чарівна внученька Тетяни Валентинівни, яка своїми малесенькими рученятами складала нам у торбинку гостинці. Від теплого прийому нам захотілося довше залишитися у гостинному домі Лідії Семенівни. Добрим гумором наш виступ підтримував Віктор Васильович, а приклад здорового способу життя ми отримали від Людмили Василівни, яка на наших очах облилася крижаною водою. Щирі побажання ми почули від Наталії Сергіївни, Ніни Яківни та Раїси Трохимівни. А якою вкісною кутею нас пригостила Любов Дмитрівна. Глибоко запали нам у душу слова Катерини Миколаївни: «Діти, ви несете радість людям і даруєте добро, а це найголовніше у житті».

Але не лише ми дарували добро, ми ще й отримували його від господарів домівок. Тому ми щиро вдячні родинам, які так щедро, привітно і гостинно приймали нашу веселу Коляду: Дубині Надії Вікторівні, Ільченко Валентині Федорівні, Кельм Світлані Вікторівні, Галіусовим Олександру Григоровичу та Лідії Семенівні, Денисенко Юрію Михайловичу та Раїсі Трохимівні, Микало Таїсїї Миколаївні, Сажнєвим Віктору Івановичу та Катерині Миколаївні, Цюпі Віктору Васильовичу та Людмилі Вікторівні, Чижиковським Сергію Юрійовичу та Тетяні Валентинівні, Пєтуховим Сергію Олександровичу та Анжелі Валеріївні, Віхляєвій Людмилі Василівні, Бойчевській Любові Дмитрівні, Бражко Валерію Івановичу та Наталії Сергіївні.

Різдвяна зірка засяяла над рідною Охрімівкою. Достатку і злагоди кожній родині, людського тепла, міцного здоров’я та щастя без краю. Миру і процвітання нашій Україні! З Різдвом Христовим!

З повагою, вчитель Чурса І.Д. та діти-колядники.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.