13 января 2016 Якимівка 118  0 

Переможці серед нас або решетяна підземна гідра проснулася!


DSC_0189

Нинішня зима різко заявила про свої права тріскучими морозами напередодні новорічних свят. Потішитися справжнім дивом новорічно-різдвяного періоду певній частині Якимівки (району «пожарки» і вище) завадив дискомфорт у формі відсутності води. Більшість незлим тихим словом згадала владу і комунальників. Селищем покотилися чутки: води не буде — запасайтеся! Потім вона появилася. Без комфорту переживали свята мешканці в основному вулиць Пушкіна, Толбухіна і частини мікрорайону закільцьованої мережі водозабору від самого 30 грудня і аж до ранку 10 січня.  Жах!

А який жах відчували перехожі на перехресті вулиць Пушкіна і Толбухіна, коли починаючи із 30 грудня кожного дня у зеленій зоні комунальники викопували нову двометрову яму, яка у лічені хвилини наповнювалася паруючою на тріскучому морозищі водою! Працівники ТОВ «Акімжилсервіс» не встигали відкачувати воду, щоб колеги мали змогу «латати» чавунні труби, яким від роду не менше півстоліття. І тут почався якимівський блокбастер, а вірніше — реальний фільм жахів: до півночі комунальники приборкували місцеві гейзери, які через підземне чавунне решето виривалися на поверхню. А на ранок новий гейзер неприродного походження пробився на поверхню землі уже за п’ять метрів поруч (благо, зелена зона величенька і водогони прокладені далеко від межі приватної власності). Знову акімжилсервісівці докопалися до так званої труби із питною водою. Знову решето, знову дві цистерни ледве встигали відкачувати воду. А спеціалісти чекали свого часу, бо ж на календарі 31 грудня і родини готувалися зустрічати Новий рік.

Та чавунна гідра сплутала плани усіх задіяних у ліквідації аварії. Новий рік бригада Кальчева зустріла у двадцятиградусний мороз у ямі на перехресті вулиць Пушкіна і Толбухіна (а дехто із споживачів нервував, бо «й на Новий рік води не дали»)! І лише у 0.40 за київським часом заткнули пащу розгніваному звіру і о другій годині ночі у мережі на цій ділянці з’явився тиск. Зранку робочий обхід і перевірка стану на аварійній ділянці… і ніби тиша. Та затишшя на цій ділянці було недовгим. Вранці п’ятого січня загейзерило знову через пару метрів на тому ж перехресті. Знову комунальники працювали світловий день і аж далеко за північ: не здавалася водяна королева. Потихеньку на милість комунальників здався мороз. Та працювати і на 3-4-градусному морозі не набагато легше, бо працювали хлопці, змінюючи один-одного по коліна у водяній багнюці і все одно НА МОРОЗІ. У переддень Різдва Христового «загейзерило» за два метри від вчорашньої ями уже у колодязі… і фільм дійсності жахів продовжився знову…

Відсікли, перекрили засувку, у приватному секторі організували підвіз води цистернами (повідомляла у редакцію квартальна Ольга Степанівна Дігавцова), у багатоповерхівки подавали воду із перебоями. І тільки зранку 10 січня водопостачання на аварійній ділянці відновилося у повному обсязі.

Рядки нової версії кінематографа на папір лягли легенько. Кадри із місця аварії ми, журналісти, робили у переддень Різдва Христового, коли на вулиці потріскував легенький, приємний і такий нами очікуваний морозець, уся повнота православ’я готувалася зустріти прихід у наш грішний час Христа Спасителя, а працівники ТОВ «Акімжилсервіс» приборкували решетяну підземну королеву! А вона пробивалася на поверхню і таки виривалася із своїх застарілих чавунних оков. Слава Богові за все і за те, що є люди, які свій громадянський обов’язок виконують із честю наперекір загальній думці.

На місці аварії практично весь час, а не тільки під час зустрічі із журналістами, був із своїми хлопцями і Василь Олексійович Субботін. Пізно вночі навідувався до комунальників мер Захаров — разом із дружиною Оленою привозили змерзлим акімжилсервісівцям гарячий чай із бутербродами. А квартальна Ольга Степанівна просила на сторінках районки подякувати комунальникам і низько вклонитися їм за їхню ПРАЦЮ. «Коли я весь цей час ходила до кіоску за хлібом, у мене аж мороз по тілу пробігав тільки при погдяді на роботу комунальників. А як же було тому хлопцеві у ямі із водою і на такому морозищі?!»

Тетаня БЕЛИМЕНКО, Фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.