11 декабря 2015 Район 173  3 

ЗНОВУ ПРО ПИТНУ ВОДУ


DSC_4528

Ми вже неодноразово писали, що у зв’язку зі складним економічним положенням у КП «Облводоканал», районне керівництво шукає вихід із складної ситуації, яка склалася із постачанням дніпровської питної води на території Новоданилівської, Чорноземненської та Горьківської сільських рад.
У серпні цього року відбулася робоча зустріч голови райдержадміністрації О.Правосуда із сільськими головами названих територій, а також із представниками КП «Облводоканал» та новим постачальником питної води — фірмою «Акватранссервіс», яка береться за обслуговування, експлуатацію та ремонт сільських водогонів. Тоді учасники зустрічі домовилися, що названа фірма постачатиме питну воду населеним пунктам трьох територій нашого району за ціною 15,60 грн. Після цього протягом декількох місяців були проведені зустрічі районного керівництва і представниками нового постачальника води із мешканцями сільських територій.
Але зараз з боку сільських рад виникли деякі питання щодо обслуговування «Акватранссервісом» водогонів. Саме задля їхнього вирішення цього тижня у кабінеті голови РДА О.Правосуда у черговий раз відбулася зустріч усіх зацікавлених осіб.
Зокрема Горьківський сільський голова В.Шпак цікавився у представників «Акватранссервервіс» наявністю та базуванням у нашому районі техніки, аби ремонтна бригада могла вчасно виїжджати на виклик та ліквідовувати пориви. На це йому була дана чітка відповідь, а саме: техніка та обслуговуючий персонал розташовуватимуться у райцентрі; за їхніми словами, задля цього в Якимівці вже орендоване відповідне приміщення.
Новоданилівський сільський голова Р.Селищев цікавився гарантіями, що дана фірма візьметься за обслуговування нашого району надовго, а не зникне через рік-другий. А секретар Чорноземненської сільради Н.Козлова уточнювала тариф на воду, бо, за її словами, ціну у 15,60 грн. вона почула вперше. Але, за словами представників фірми, цей тариф не був таємний, про нього чули всі (у нашій газеті він також був оголошений. ред.) і він цілком обґрунтований, виходячи із реалій сьогодення.
На всі ці та інші питання учасники зустрічі отримали вичерпні відповіді і на завершення дійшли згоди, що на сесіях їхніх сільрад, які відбудуться у двадцятих числах поточного місяця, буде розглядатися та прийматися відповідне рішення щодо постачання питної води їхнім територіям фірмою «Акватранссервіс» із оголошеним тарифом.
Руслан БАЧУРІН
Фото автора


 1. Надежда Козлова:

  Шановна редакція!
  Вперше в нашій шанованій газеті такі прикрі помилки і завідомо неправдиві слова!
  По-перше, підприємство має назву ТОВ «АКВАТРАНС СИСТЕМИ», а не фірма»Акватранссервіс»!
  По-друге, зовсім неправда і всім розумним людям зрозуміла надрукована кореспондентом дурня, що секретар ради не знає розміру тарифів! Якщо кореспондент не компетентний, то мав вести запис зустрічі або хоча б робити нотатки, щоб уважно передивитись перед тим, як писати в статті нісенітницю.
  Бо мною було сказано про те, що на зустрічі з мешканцями села Шевченка 27 серпня представників Облводоканалу та Акватранс систем, на питання мешканців села про рівень цін на воду, одним з присутніх була надана відповідь -в районі 13-14 гривень, і всі запрошені представники з цїєю цифрою мовчки погодились, завідомо обманюючи жителів села! Хоч вже 8 серпня на зустрічі в кабінеті голови РДА була озвучена вартість куба води 15,60 грн, про що і було надруковано в газеті ( в цьому Р.Бачурін має рацію)! І це зовсім не гідно таких поважних представників підприємств! І не треба б Р.Бачуріну таким недостойним чином перевертати мої слова щоб вигородити згаданих осіб!
  Якщо вже йде мова про затвердження тарифів на сесіях, то певна річ, всі сільські ради отримали згадані матеріали на затвердження /наша сільська рада отримала їх 11 листопада/, і якщо Р.Бачурін цього не міг знати напевне, він міг логічно зробити такі висновки зі слів учасників, звісно він міг і намисне мене обмовити , хоч я приводів для цього йому не давала. Тим більше що на зустрічі сказано було, що Горьківська сільська рада вже розглядала питання про затвердження цих тарифів і не прийняла їх! Про це в статті жодного слова! Навіть голова РДА Правосуд О.Є. вважає тарифи занадто високими для сільського населення, переважна більшість з яких — пенсіонери з пенсією в тисячу гривень! Але наш кореспондент вважає їх економічно обгрунтованими и співає оди, як він пише, «Фірмі Акватранссервіс», що навертає на певні думки!
  По-третє, те, що на зустрічі всі отримали вичерпні відповіді — теж неправда. Скажу особисто про себе, і Р.Бачурін тому свідок: на моє запитання чи буде село забезпечене водою в літній період, і які заходи плануються підприємством для безперебійного постачання води населенню, тому що кожного літа в спекотну погоду село потерпає без води — представником компанії задовільної відповіді не було, була на мій погляд нагла відповідь- гарантуємо до травня!
  Також мною було сказано про порив водопровідної мережі по вулиці Першотравневій в селі Шевченка, представники Облводоканалу не відповіли на запитання і вода тече і до сьогодньошнього дня!
  І робити висновки, які будуть прийматись рішення може тільки громада, а не шановний кореспондент!
  Зрозуміло, що наші громади не мають іншого вибору, бо Акватранс системи — єдине підприємство, яке погодилось поставляти дніпровську воду населенню наших сіл, але це зовсім не означає що людей задовільняють запропоновані тарифи. Цікаво, скільки автор статті платить за куб води і яка ціна для нього була б обгрунтованою.
  Я вважаю, що наша районна газета в першу чергу повинна перейматися проблемами наших людей, особливо — соціально-незахищених, і статті не повинні оббріхувати людей і викликати обурення.

  • Р.Бачурин:

   Уважаемая Надежда Козлова, спасибо Вам за комментарий. А теперь давайте все разложим по полочкам, чтобы всем всё стало ясно!
   Относительно тарифа. Да, действительно из Ваших уст звучала цифра в 13-14 грн., после того, как представители фирмы озвучили свою в 15,60. Об этом я не упомянул в материале только по той простой причине, что не знаю наверняка на чьей стороне правда – на Вашей, и обещали ли вашей громаде такие тарифы, или на стороне фирмы, которые заверяли, что таких цифр не озвучивали! Но заверяю Вас, что я не выгораживаю фирму, как это заявили Вы!
   Следующее – Вы написали: «Але наш кореспондент вважає їх (тарифи) економічно обгрунтованими и співає оди, як він пише, «Фірмі Акватранссервіс», що навертає на певні думки!». Извините, но я так вважать никак не могу и, как журналист, не имею ни малейшего права выражать свою позицию в материалах подобного характера! Прочитайте внимательно, как относительно тарифа идет речь в статье: «Але, за словами представників фірми, цей тариф не був таємний, про нього чули всі (у нашій газеті він також був оголошений. ред.) і він цілком обґрунтований, виходячи із реалій сьогодення». Поэтому Ваши обвинения в мой адрес, что я пою оды фирме, которые вызывают у Вас какие-то «певні думки» абсолютно безосновательны!
   Так же, Вы называете неправдой то, что участники встречи получили исчерпывающие ответы. И это тоже не соответствует действительности! Приведенный Вами пример относительно обеспечения водой сел в летний период, Вам был дан ответ — До мая! Причем глава РГА А.Правосуд, чтобы разъяснить Вам что означает «до мая» уточнил у представителей фирмы что до мая они гарантируют устранить все проблемы – они ответили: «Совершенно верно!» Чем Вам не исчерпывающий ответ? А то, что Вы считаете их ответ наглым – это Ваше право!
   И последнее: «І робити висновки, які будуть прийматись рішення може тільки громада, а не шановний кореспондент!». Извините, но я не делал никаких своих висновків! В материале четко написано: «…дійшли згоди, що на сесіях їхніх сільрад, які відбудуться у двадцятих числах поточного місяця, буде розглядатися та прийматися відповідне рішення щодо постачання питної води їхнім територіям фірмою «Акватранссервіс» із оголошеним тарифом». Что означает, что сессии сильрад будут рассматривать данный вопрос и принимать по нему решение, а вот какое оно (решение) будет – положительным или отрицательным это как раз вам и громаде решать! Я не написал, что на сессиях данной фирме уже будет дано право обслуживать ваши села!
   Соглашусь с Вами в одном, и здесь я действительно признаю свою ошибку, что название фирмы является не «Акватранссервис», а, как Вы правильно написали – «Акватранс системы».
   И все же, если Вы в материале почувствовали несправедливость по отношению к Вам, приношу свои извинения, но поверьте, никаких личных интересов по отстаиванию позиции определенной стороны в данном вопросе у меня нет!!

   С уважением, Р.Бачурин

 2. Надежда Козлова:

  Шановний Руслан Бачурін! Ваші вибачення приймаю і сподіваюся, що в майбутньому Ви не дозволите собі подібного у відношенні до будь-кого з тих, про кого будете писати!
  Ваші аргументи не переконливі, тому що Ви знову намагаєтесь стати на іншу точку зору і підібрати вигадані аргументи.
  Те, що на нашій зустрічі в селі Шевченка на запитання про ціну відповів інший учасник зустрічі і назвав вартість куба в районі 13- 14 гривень (не буду називати його прізвище), а всі запрошені особи мовчки погодились, і ніхто з них не сказав про вже відому і оголошену ціну 15,60 грн., відображено у протоколі сходу! А, як відомо, те, що написано пером- не вирубиш топором! Як би Ви, чи шановні представники цього не намагались зробити або заперечити! Ніхто з них не сказав в кабінеті голови — ми оголосили ціну в 15,60 гривень за куб на зустрічі з мешканцями села 27 серпня! бо цього не було! Ніби те, що вони мовчки підтримали слова про 13-14 гривень змінює ситуацію! Тому, що після запитання про тарифи, всі запрошені особи ніби води в рот набрали і перед громадою не насмілились назвати будь-яку цифру, бо на цій зустрічі і так було дуже багато претензій з приводу постійної відсутності води, тощо.
  Як і на зустрічі з мешканцями села на сході, такі і в кабінеті голови РДА, знову не змогли відповісти на питання про заходи для безперебійного постачання води! І не пишіть знову, що на це запитання була відповідь, як і на захиди з усунення пориву, як і те, що представником ТОВ «Акватранс системи» було чітко сказано — що саме вода буде до травня!
  І ваші слова «Будуть прийматись відповідні рішення» також звучать однозначно і не трактуються по-іншому!
  Я бажаю Вам успіхів в Вашій, безперечно, важливій для людей роботі! Бажаю, щоб наша газета була ближчою до людей, цікавилась їх проблемами і потребами і допомагала в їх вирішені. Зокрема тому, що проблема водопостачання стоїть дуже гостро протягом багатьох років, і це виявляється проблемою лише сільських рад та населення! Організації, що постачають воду, мають постійно якісь причини для відсутності води та відмовки. Багаточисельні дзвінки від людей в усі інстанції повертаються на сільські ради, які за свої кошти вимушені усувати пориви водопровідних мереж, які обслуговують інші підприємства, та вирішувати питання з обслуговуючими організаціями, тощо. Але про це можна багато писати.
  З повагою, Н.Козлова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.