15 декабря 2015 Область 100  0 

Зміни до вступної кампанії – 2016: абітурієнтам на замітку


maxresdefault1

Міністерство освіти і науки України затвердило нові умови прийому до вищих навчальних закладів країни у 2016 році, чим дало старт вступній кампанії.
Як повідомили в Департаменті освіти і науки обласної державної адміністрації, Правила прийому до кожного вищого навчального закладу в 2016 році затверджуються вченою (педагогічною) радою вишу до 15 грудня 2015 року та розміщуються на його веб-сайті, а також вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Набір студентів здійснюватиметься за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей. Проте студенти, які навчаються на сьогодні, отримуватимуть вищу освіту за тими програмами, на навчання за якими вони вступали.
Особливу увагу абітурієнтів освітяни звертають на низку новацій вступної кампанії — 2016.
Уперше Умови прийому охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься востаннє.
Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до ВНЗ залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання. Для участі у конкурсному відборі прийматимуться сертифікати ЗНО з трьох предметів, видані у 2016 році.
Зберігається система пріоритетності заяв абітурієнта для участі у конкурсному відборі на денну форму навчання.
Для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) вступники подаватимуть заяви тільки в електронній формі.
Абітурієнт обмежений кількістю заяв на навчання за державним замовленням: 15 на п’ять спеціальностей, проте кількість заяв для вступу на навчання за контрактом – необмежена.
Скасовується цільовий прийом.
До Умов прийому включено норму про виділення до 5% бюджетних місць державного замовлення для позаконкурсного вступу (в 2015 році цей показних складав 20%). Проте не виключена можливість збільшення цього показника до 10% на етапі зарахування.
Змінено розклад вступної кампанії, зокрема, початок прийому заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти встановлено на 11 липня.
Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси, відбудеться 20 липня, їх проведення – протягом 21 – 27 липня.
Завершення прийому заяв та документів від вступників, які вступають на основі ЗНО, відбудеться 27 липня, оприлюднення рекомендацій на місця держзамовлення – 1 серпня.
Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за кошти держбюджету відбудеться 10 серпня, за кошти фізичних і юридичних осіб – не пізніше 15 серпня.
Запроваджується можливість повторного безоплатного здобуття вищої освіти за умови, що студент відшкодує кошти, витрачені на його підготовку. Більшість змін, закріплених в Умовах прийому на 2016 рік, є частиною загального процесу імплементації Закону України «Про вищу освіту», що триває вже другий рік. Проте процес реформування механізму розподілу державного замовлення триває і варто очікувати додаткового коригування діючих норм до початку вступної кампанії.
Управління у справах преси та інформації


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.