9 декабря 2015 Область 95  0 

Запорізька область – у першій трійці за обсягами реалізованої продукції


zaporizka

 

Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації підбито підсумки соціально-економічного розвитку Запорізької області за січень-жовтень 2015 року.

Так, загальний обсяг реалізованої промислової продукції  за січень-жовтень 2015 року склав 106,8 млрд. грн. або 8,8 % обсягу реалізації по Україні, що відповідає  третьому місцю серед регіонів.

Підприємствами регіону вироблено 29,3 % загального обсягу електроенергії в Україні, високовольтної апаратури – 74,3 %, сталі – 38,4 %, чавуну – 17,2 %, прокату чорних металів – 29,7 %.

Індекс обсягу промислового виробництва за січень-жовтень 2015 року склав 94,8 % (10 місце).

Зростання виробництва порівняно з відповідним періодом 2014 року відбулося у добувній  промисловості і розробленні кар’єрів – на 1,5 %, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 1,2 %, текстильному виробництві, виробництві одягу та шкіри – на 7,1 %.

Збільшено обсяги виробництва на ряді провідних підприємств, зокрема: на ПАТ «Запоріжсталь» (сталі – на 1,4 %, чавуну – на 7,9 %, прокату – на 1,4 %), АТ «Мотор Січ» (на 49,6 %), КП «НВК «Іскра» (на 25,1 %), ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (на 8,3 %).

Разом з тим, відбулося скорочення загального обсягу промислового виробництва по області  на 5,2 %, що обумовлено зменшенням виробництва у переробній промисловості на 8,2 %. Так, падіння зафіксовано на:  ПАТ «Дніпроспецсталь» (сталі – на 13,8 %, прокату – на 13 %), ПАТ «Запорізький завод феросплавів» (феросплавів – на 21,3 %) та на ряді інших підприємств металургійного комплексу; у машинобудуванні: на ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (легкових автомобілів – на 80,1 %, вантажних –  на 96,5 %), ПАТ «Запоріжтрансформатор» (на 27,0 %); у виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – на 28 %, в основному через скорочення виробництва на провідному підприємстві галузі –  ПАТ «Запоріжкокс»; у виробництві хімічної продукції – на 6,2 %, через кризовий стан ПАТ «АЗМОЛ», нестабільну роботу ПрАТ «Завод напівпровідників», скорочення виробництва на  ЗДП «Кремнійполімер» та   ПАТ «Запоріжсклофлюс» (на 31,9 %); у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 6,3 %.

Загальні причини зниження обсягів виробництва є  актуальними для більшості галузей промисловості: переорієнтація на інші ринки збуту, відсутність замовлень на внутрішньому ринку, високі тарифи на енергоресурси та залізничні перевезення, високі відсоткові ставки на кредитні ресурси.

Управління у справах преси та інформації

 

 

 

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.