28 декабря 2015 Район 91  0 

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ


DSC_0122

У четвер, 24 грудня, у залі засідань районної адмінбудівлі пройшло пленарне засідання третьої сесії сьомого скликання Якимівської районної ради під головуванням голови ради Ю.В.Шила. У роботі сесії взяв участь голова Якимівської райдержадміністрації, депутат районної ради О.Є.Правосуд. На засідання були запрошені голови сільських, селищних рад, керівники підприємств, установ району, підрозділів РДА, прокурор, засоби масової інформації та представники громадськості району.
Пленарне засідання депутати районної ради розпочали у складі двадцяти дев’яти осіб із тридцяти чотирьох, обраних на місцевих виборах у жовтні, п’ятеро взяли участь у роботі сесії із запізненням. У ході сесії реально працювали 32 депутати, які своїм голосуванням висловлювали власні думки стосовно винесених питань. А от двоє із народних обранців просто не голосували. З’ясувати цей факт стало можливим завдяки тому, що головуючий на сесії Ю.В.Шило ввів ноу-хау у підрахунку результатів голосування. До цієї сесії депутати користувалися встановленою нормою: «за», «проти», «утримався», а тепер під протокол оголошувалася ще одна позиція — «не голосував». Виникає питання: чому не голосували? Не розібралися із взятими на себе зобов’язаннями, чи не розібралися із стосами матеріалів. Поки що залишається таємницею. І хто ці особи — також невідомо, бо їм не стало духу ідентифікуватися.
Сесія пройшла конструктивно, за півтори години. Винятком були два процедурні питання, під час розгляду яких були спроби завести сесію у процес політичних «розборок». Оперативність і конструктивність народних обранців нового скликання стали можливими завдяки копіткій, цілоденній роботі депутатів на постійних комісіях 17 грудня поточного року та результативне спільне засідання президії районної ради та комісії із фінансово-економічних питань та бюджету (голова Л.О.Краткова) напередодні пленарного засідання. Загалом депутати прийняли рішення по всіх двадцяти питаннях, винесених на розгляд цієї сесії. Дев’ять із них депутати прийняли пакетним голосуванням. Усі вони стосувалися цільових районних програм, які будуть фінансуватися із районного бюджету: фінансування робіт під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; захист ветеранів війни та праці; імунопрофілактика населення; часткове фінансування заходів мобілізації та призову на строкову службу; пільговий проїзд окремих категорій громадян; компенсація проїзду особам, які потребують гемодіалізу; реабілітація дітей із особливими потребами та надання соціальних послуг особам, які потребують сторонньої допомоги.
Якимівщина із збалансованим районним бюджетом
Начальник фінансового управління райдержадміністрації О.І.Драчук презентував присутнім проект районного бюджету на 2016 рік. За словами Олексія Івановича, головний фінансовий документ району на наступний рік збалансований, однак остаточно це можна буде стверджувати тільки після прийняття парламентарями державного бюджету і внесення змін до податкового законодавства (державний бюджет парламентарі прийняли 24 грудня о 4.00 годині ранку. Прим. редакції). На сьогодні заплановано доходи районного бюджету у сумі майже 131,7 мільйона гривень, у тому числі доходи загального фонду на рівні 130,7 млн. гривень, спеціального фонду — трохи менше одного мільйона гривень, бюджет розвитку — 31,8 тисяч гривень. Власних доходів у загальному кошторисі району трохи більше 18 мільйонів гривень. Видатки розписні на всю суму запланованих зборів. Депутати затвердили резервний фонд районного бюджету у сумі 50 тисяч гривень. Запланували депутати виділення коштів на співфінансування програми надання пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам. Також депутати делегували райдержадміністрації повноваження на укладання договорів щодо умов надання субвенцій із районного бюджету та отримання їх із інших бюджетів та дозволили РДА у міжсесійний період збільшувати (зменшувати) обсяги доходної та видаткової частин бюджету розпорядженням голови із наступним затвердженням на сесії. Передбачили депутати і можливість (у разі виникнення потреби) користування безвідсотковими позиками державного казначейства на покриття тимчасових касових розривів бюджету на забезпечення захищених статей видатків.
Ще дві депутатські фракції
У розрізі питання «різне» голова районної ради за процедурою зачитав повідомлення двох політичних сил про створення у районній раді ще двох депутатських фракцій: «Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» та «Територіальної організації Політичної партії «Опозиційний блок» у Якимівській районній раді».

Тетяна БЕЛИМЕНКО,

фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.