11 декабря 2015 Район 145  0 

НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НІ НА ЩО


НОВАЯ 128

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією. Його історія почалася у 80-х роках минулого сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям інвалідів. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища інвалідів і забезпечення їм рівних можливостей для подальшого життя у суспільстві. Створена програма дій була підписана 3 грудня 1992 року. Цей день Генеральна Асамблея проголосила Міжнародним днем інвалідів.
У нашому районі з 1999 року діє Якимівське районне товариство Запорізького обласного об’єднання інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України. Особливий фізичний стан та потреба у спілкуванні об’єднує особливих людей, дає змогу проявити свої особисті якості, таланти та уподобання. Актив районного товариства у складі Бондарчука С.В., Іщенко Н.П., Марценюк Г.О. та Попович Т.Л. згуртовує навколо себе людей із особливими фізичними можливостями, забезпечуючи їх активну участь у святкуванні Нового року, Різдва Христова, Дня матері, Міжнародного жіночого дня 8 березня, Дня Якимівського району, у концертних програмах до багатьох святкових та пам’ятних дат.
У товаристві створено спортивну команду, яка складається з 18 учасників та дає можливість брати участь у спортивних змаганнях з тенісу, шахів, легкої атлетики, перегонах на візках та інших креативних видах спорту. Приємно відзначити, що участь у районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях завжди приносить призові місця. Вже три роки поспіль команда утримує І місце в області.
Разом із тим, члени районного товариства займаються художньою самодіяльністю та народно-прикладним мистецтвом, створено гурток «Умілі ручки» та вокальну групу «Мрія». Певні успіхи отримані і в цьому напрямку роботи — призові місця у міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних фестивалях, конкурсах та змаганнях. Серед них «Барви життя» у м.Запоріжжя, «На крилах надії» та «Повір у себе» у м.Київ, спартакіада у м.Бердянськ.
У проведенні всіх цих заходів матеріальну та організаційну допомогу надає райдержадміністрація та меценати району.
Напередодні свята повернулися з Києва Бондарчук С.В., Іщенко Н.П. та Зотова Л.В., які у складі обласної делегації брали участь у фінальних змаганнях фестивалю «На крилах надії». Вони повернулися із нагородами – І місце в вокальному жанрі (Зотова Л.В.) та в жанрі художнього читання (Іщенко Н.П.). Особливо приємно зазначити, що крім перемоги у конкурсі Наталя Петрівна Іщенко була нагороджена іменною нагрудною відзнакою Всеукраїнської організації інвалідів Союзу організацій інвалідів України.
Хочеться відмітити активних членів організації, творчість яких відома не тільки у колі товариства: Тагієву Г., Хорошун І., Таганову Р., Юдову І., Коновал Л., Стахієвич Ю., Лютикову Г., Петрусь Г., Здир М., Андрющенка В., Саприкіну М., Покідову А., Яцину Л., Лян В., Артамонову Т., Артамонову Н., Воробйова А.
На сьогодні в Якимівському районі проживають 1204 інваліди, у тому числі 40 інвалідів війни, 101 дитина-інвалід до 18-ти років та 1063 інваліди загального захворювання.
У районі діє Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яким обслуговуються 445 одиноких непрацездатних громадян, з них 239 — інваліди. Силами соціальних працівників цій категорії громадян надаються різноманітні життєво-необхідні послуги, включаючи і побутові: допомога при оформленні документів для субсидій, привезення палива, доставка та придбання продуктів харчування, медикаментів, прибирання житла, прання.
Районне товариств Червоного Хреста не стоїть осторонь у вирішенні життєвих потреб 22 людей із обмеженими фізичними можливостями, надаючи патронажну та медичну допомогу.
Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення Міжнародного дня інвалідів — справедлива шана суспільства та нагадування усім про обов’язок перед людьми, які потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Відзначення цієї дати на Якимівщині — це добра нагода перевірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування достойних умов життя людей, скривджених долею, аби ніхто не почував себе забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами.
4 грудня в актовій залі Якимівської дитячої музичної школи традиційно зібралися люди, які певною мірою причетні до прояву милосердя та толерантності у відношенні до людей із особливими потребами. Голова районної державної адміністрації Правосуд О.Є. виступив перед присутніми із привітальним словом на честь 25-ої річниці Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та нагородив найактивніших членів районного товариства грамотами райдержадміністрації. Серед них: Здир М.М., Коновал Л.В., Хорошун І.Г., Покідова А.С., Саприкіна М.Г., Таганова Р.І.
Похвальні слова на адресу районного товариства інвалідів лунали із вуст голови Запорізького обласного об’єднання інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України Лаврентьєвої Ж.М., яка, в свою чергу, нагородила грамотами Зотову Л.В., Іщенко Н.П., Юдову І.С., Попович Т.Л., Марценюк Г.О., Петрусь Г.М., Чернову М.В. та Бондарчука С.В.
Голова районного об’єднання Бондарчук С.В. розповів учасникам зібрання про цьогорічні успіхи і досягнення та вручив Подяки від Запорізького обласного об’єднання інвалідів України Подибайло Ю.А., Савіцькому Ю.Є., Івашиній В.В., Калашник А.В., Філатовій А.В.
Чудову концертну програму подарували учасники художньої самодіяльності Якимівського районного та селищного будинків культури, Володимирівського сільського будинку культури, районного товариства інвалідів та викладачі та учні Якимівської дитячої музичної школи.
Якимівське районне товариство інвалідів висловлює слова щирої вдячності за підтримку та реалізацію планів розвитку організації голові Якимівської районної державної адміністрації Правосуду О.Є. та його команді, а також усім небайдужим людям, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — це реальний вияв людяності та любові до ближнього.

Тетяна ПОПОВИЧ


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.