9 декабря 2015 Район 214  0 

«Нас єднає Шевченкове слово»


Изображение 056

Мова Шевченка — не позичені знання, а його власний, у розвитку відтворений розум мислителя, могутній інтелект, що спрагло дошукується істини, простежує людське життя у всеоб’ємності — у конкретній долі сестри-кріпачки і в історичній долі цілих народів…
За О.Гончаром
Щороку в листопаді Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка збирає десятки літературних обдаровань Якимівського району. Цей захід — ушанування пам’яті великого Кобзаря. Цього року для школярів гостинно відкрилися двері Якимівської загальноосвітньої школи №2. Яскравим, незабутнім і радісним залишиться у спогадах учасників районного етапу Міжнародного Конкурсу свято, влаштоване учнями закладу.
Гостей приємно здивував шкільний музей, який відтворює українську культуру 18-19 століть. Зі смаком і любов’ю оформлена українська хата зібрала безліч предметів побуту: глиняний посуд, прядка, різноманітні рушники… А у шафі під склом красуються численні вишиванки, що оздоблювали майстрині не одного покоління. «Ми створювали музей силами всієї школи і продовжуємо його поповнювати. Адже у наш час так важливо зберегти національні звичаї, традиції й донести їх до сучасного покоління. Учні із задоволенням приходять сюди на екскурсії», — розповідає директор школи Подольська О.Є.
На сходах, що ведуть до актової зали, учасників і гостей зустрічали «лісові дзвіночки», «ромашки», «барвінки» — учні початкових класів у національному вбранні зі словами «Доброго ранку!», «Вітаємо в нашій школі!» і з щирими дитячими посмішками.
Зі святом привітала учасників Конкурсу провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Якимівської районної державної адміністрації Панферова Т.М., побажавши школярам успішно розкрити свій літературний потенціал у нових випробуваннях.
А творчим натхненням «зарядили» усіх виступи школярів Якимівської ЗОШ №2. Вірші Кобзаря, майстерно продекламовані ведучими Ніною Тодоровою і Дариною Утьєвою, вдало перепліталися із вокальними і хореографічними номерами. Яскравим запальним танком відкрила концертну програму хореографічна група «Акварель». Присутніх схвилювала пісня «Нічкою темною», яку виконала Дарина Утьєва разом зі своїми мамою і бабусею. Не залишила байдужим жодного із слухачів патріотична пісня «Як у нас на Україні» у виконанні Вероніки Файтельсон. Завершив свято феєричний танок «Як у нас на Україні…» (на фото).
Про важливість такого заходу, який надає можливість кожній талановитій дитині виразити власну точку зору, проявити свою унікальність, бути почутою, оціненою, можна судити із творів конкурсантів. На сторінках конкурсних робіт відтворені щирі дитячі думки, що дійсно вражають.
Із дозволу учнів надаємо можливість читачеві ознайомитися із роздумами декількох учасників-переможців районного Конкурсу:
«Ми — українці, що живуть у чудовій та мальовничій країні. У спадок від наших предків нам дісталися широкополі лани і круті гори, голоси трембіти на полонинах, шуми хвиль могутнього Дніпра. Та є ще один безцінний скарб, який називається «душею нації» — це українська мова».
Вікторія Моложникова, 10 кл., НВК «Якимівська гімназія»
«… Неосяжна краса й милозвучність української мови зачаровує мене й, немовби, відносить у далекі світи, де немає злого, де панує добро. Українська мова — це мамина колискова, це перші слова, вимовлені тобою, перші книжки, прочитані тобою. Багато ще книжок прочитаєш у своєму житті, може, й іншими мовами, але у твоїй пам’яті залишаться саме ті книжки з дитинства».
Ірина Андреєва, 10 кл., НВК «Якимівська гімназія»
«Цінуйте людей, які завжди підтримають теплим словом, вислухають і зрозуміють. Особливо цінуйте тих, хто вміє слухати. Це основна риса хорошого співрозмовника. А взагалі, слово — сильна річ. Словом можна і поранити, і підтримати, і, навіть, вбити. Можна завдати невимовного болю і піднести до небес…Т. Шевченко писав: «Ну що, здавалося б, слова? Слова — то звуки, більш нічого. А серце б’ється, ожива, як їх почує». Пам’ятаймо про це завжди!».
Маргарита Губаренко, 10 кл., Великотернівська ЗОШ
«Коли я читаю вірші Шевченка, вірю в те, що в нашій країні все буде добре і завжди буде яскраве, чисте, прозоре й мирне небо над головою».
Анастасія Бабенко, 9 кл., НВК «Якимівська гімназія»
«Українська нація намагається зберегти матеріальні і духовні цінності, що є дуже актуальним на сьогоднішній день… Якщо будуть живі звичаї та традиції, буде жива Україна».
Яна Ковальчук, 9 кл., Новоданилівська ЗОШ
«У наш час кожному громадянину України треба добре знати українську мову, вивчати її глибини, пізнавати українську літературу. Я живу в той час, коли мою Батьківщину хочуть зломити вороги, поставити її на коліна і знищити українську націю. Але їм це не вдасться, бо всі ми, українці, об’єднані духовно. Нас пов’язує одна величезна цінність — наша рідна мова. І поки жива наша мова, доти й буде існувати український народ. Люби рідну мову, пізнавай її та розмовляй нею!».
Любов Позднякова, 10 кл., Радивонівська ЗОШ
Наш район багатий на талановиту молодь. Країна може бути спокійною, коли такі патріоти живуть у ній!

За підсумками районного конкурсу із 44 учасників перемогу вибороли 27 учнів НВК «Якимівська гімназія», Якимівської ЗОШ №1, Якимівської ЗОШ №2, Азовської, Атманайської, Великотернівської, Володимирівської, Горьківської, Давидівської, Новоданилівської, Охрімівської, Переможненської, Радивонівської, Червоноармійської загальноосвітніх шкіл.
На обласному етапі змагатися будуть вихованки НВК «Якимівська гімназія» Аліна Мельник, Вікторія Моложникова, Ірина Андреєва, Поліна Федорова під керівництвом педагогів Довженко М.А., Лісової О.Л., а також учениця Радивонівської школи Світлана Іванова під керівництвом Тоцького К.С.
Відділ освіти, молоді та спорту Якимівської РДА висловлює подяку директору Якимівської ЗОШ №2 Подольській О.Є. за сприяння в організації проведення районного Конкурсу.

В.МЕЛЕШКО, методист РМЦ


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.