18 ноября 2015 Якимівка 90  0 

ПЕРШІ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ


DSC_4478

У п’ятницю новий мер Якимівки провів зустріч із квартальними і старшими багатоповерхових будинків та представниками громадськості. На порядок денний виносилося чимало питань і всі вони стосувалися першочергових питань життєдіяльності райцентру.
Селищний голова М.Захаров коротко окреслив напрямки своєї діяльності, спрямовані на покращення життя: «Робити все можливе і неможливе на благо кожного якимівця, на благо Якимівки!» За словами Миколи Івановича, до затвердження бюджету на наступний рік значних капіталовкладень у ремонти доріг, вуличного освітлення, водозабезпечення і водовідведення не буде. Після передачі дошкільних закладів селища (їх на сьогодні 5) до відділу освіти і відповідного переведення на фінансування з районного бюджету, кошти селища будуть направленні на ремонт і відновлення інфраструктури Якимівки. Робота над бюджетом-2016 уже ведеться.
Першим на повірку було винесено питання вуличного освітлення селища у розрізі оперативності реагування на аварійні ситуації та заміну лампочок. Із цією метою на зустріч був запрошений інженер з налагодженя та випробувань Якимівського РЕМ О.Корольков, який нагадав квартальним телефони диспетчерської служби підприємства і свій мобільний. На зустрічі домовилися, що у разі виникнення збоїв у роботі вуличного освітлення слід телефонувати до селищної ради і одночасно до комунальників.
Про ОСББ і декомунізацію.
Велику увагу було приділено питанню утримання багатоповерхових будинків. М.Захаров разом із секретарем ради Н.Кузнецовою нагадали присутнім старшим будинків про необхідність проведення роботи серед жителів багатоповерхівок стосовно створення ОСББ і вибору керуючої компанії для обслуговування багатоповерхових будинків. Адже, згідно чинного законодавства (Закон України № 457-VІІІ), якщо співвласники багатоповерхівок самостійно не визначаться із формою управління своїм будинком, то після 1 липня наступного року орган місцевого самоуправління призначить керуючу компанію для обслуговування кожного окремого багатоповерхового будинку. Час для обговорення і самовизначення у співвласників ще є, але його зовсім мало.
Так же небагато залишилось часу на обговорення питань, що стосуються закону про декомунізацію. Саме цьому зібрання приділило чимало уваги. Селищний голова озвучив, що десять вулиць райцентру підпадають під дію вищезазначеного закону: 50 років Жовтня, Будьонного, Ворошилова, Дзержинського, Калініна, Кірова, Леніна, свердлова, Чапаєва і Щорса. Микола Іванович наголосив на тому, що одразу ж із понеділка слід провести сходи громадян на вказаних вулицях і під протокол задокументувати рішення мешканців. Директор районного історико-краєзнавчого музею В.Гнедашев у своєму виступі підтримав необхідність широкого обговорення питання. Він порекомендував під час зустрічей обговорити можливість використання старих найменувань вулиць із згаданої десятки і не забувати імена видатних постатей наших земляків, які достойні бути увіковіченими у назвах вулиць. Правда, тільки три вулиці із десяти існували до радянського періоду і були свого часу теж перейменованими: Большак (Леніна), Глинівка (Щорса) і Церковна (Свердлова). На зборах звучали різні пропозиції, у тому числі і зовсім відійти від імен конкретних постатей, а розглядати варіанти назв за прикметними ознаками подій, явищ чи географічного положення. Як варіанти: Козацька, Запорізька, Січова, Хортицька, Гетьманська, Дніпровська, Чумацька, Українська, Гагаузька, Утлюцька, Молочна, Богатирська, Алтагірська, Європейська, Елеваторна, Стандартівська, Опитна, Шкільна, Центральна і таке інше. А може — як у пісні відомого співака, який мріяв на смачних фруктових вулицях і провулках.
Головний месидж усіх виступів: питання треба обговорити у законній площині, передати протоколи до селищної ради, і все це у найкоротший час. У іншому випадку рішення за нас прийме обласна державна адміністрація із списку назв, рекомендованих Інститутом національної пам’яті.
Бліц-раунд
Не часто збираються квартальні і старші будинків, тому присутні підняли на гора найболючіші питання свої і своїх сусідів. Стосувалися вони і затягувань при призначенні субсидій: треба чекати — управління завалене заявами, а на обробіток даних необхідний певний час (прокоментував селищний голова М.Захаров); відсутність квитанцій на оплату послуг із водозабезпечення — нажаль, стався збій у електронній системі «Акімжилсервісу» (вибачення за тимчасові незручності просила начальник виробництва підприємства О.Радкевич); відсутність частини квитанцій на оплату за електроенергію — громадянам, у яких в результаті субсидії на повірку виходить нульовий платіж за оплату послуг Якимівського РЕМу, квитанції не виписуються (роз’яснював Ю.Печерський). Особливі нарікання були на адресу газового господарства, яке, не забезпечивши вчасного вручення квитанцій про оплату за послугу, розносить споживачам попередження про припинення газопостачання за поточну заборгованість. За словами квартальних, такі дії обслуговуючих організацій тільки збурюють незадоволення населення у період такого значного збільшення ціни на послуги. Представників газового господарства на зборах не було, тож сподіваємося, що вони зможуть прокоментувати конкретне попередження №30 від 6.11.2015 року за о/р №0600139765 на вулицю Мостову і роз’яснять усім споживачам природного газу процедуру співпраці під час опалювального сезону на сторінках «СТ».
Окремим блоком піднімалися питання транспортного сполучення: талонів на пільговий проїзд зараз немає, а видавати компенсацію на проїзд необхідно адресно і всім пільговикам, а не лише тим, хто звернувся (коментар М.Захарова); врегулювання питання чіткого графіку роботи маршрутних таксі сполученням «Якимівка-Мелітополь» — і це питання взяв під контроль селищний голова. Микола Іванович оголосив про можливість організованих поставок у Якимівку балонного газу по ціні 297 гривень через формування квартальними заявок.
Від редакції: нагадуємо телефони диспетчерських служб ТОВ «Акімжилсервіс»: з питань вуличного освітлення: 9-24-45, 9-29-42 (цілодобово) і мобільний енергетика у квартальних; домоуправління: 9-10-38 (із 7.00 до 16.00 без вихідних); тепломережі: 9-10-39, черговий майстер — 097-49-07-561 (цілодобово у період опалювального сезону); відділ водозабезпечення: 6-13-21 та 096-96-76-859.

Тетяна БЕЛИМЕНКО
фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.