23 октября 2015 Район 54  0 

ВАЖКИЙ ШЛЯХ ДО ЗІРКИ


DSC_0316Біларусь, місто Гомель, 17 жовтня 2015 р. Урочисте відкриття чемпіонату світу і Європи з гирьового спорту. Звичайна, трохи нервова, обстановка перед стартом змагань. Та ось абсолютно для нього несподівано пролунали слова: «Для нагородження орденом «Золота Зірка Героя» міжнародної конфедерації гирьового спорту викликається багаторазовий чемпіон світу і Європи Косенко Тимофій Семенович!»Про цю найвищу нагороду для атлетів Косенко лише чув і справедливо вважав, що вона належить лише гідним. Та, виявляється, керівництво Міжнародної конфедерації визнало гідним саме його. І, знаючи, якими зусиллями йому даються перемоги, які поневіряння і складнощі переслідують атлета у процесі пошуку коштів на поїздки, вважаю так само — він гідний високого звання Героя від спорту. Чверть віку виснажливих тренувань і безліч тріумфальних перемог на 23 чемпіонатах Світу і 17 Європи, на Олімпійських іграх гирьовиків. Виграні чемпіонати України та інші різні турніри – також у його скарбничці перемог. І хіба після такої нагороди міг собі дозволити програти наш земляк із села Червоноармійського!?
На цих змаганнях ветеранам, яким за 65, довелось працювати із гирею у 14 кг. Невідомо, коли і хто тепер зможе побити його рекорд у ривку гирі (при цьому із одним перехватом, що у стилі Косенка) та у напівмарафоні (за 30 хвилин Семенович вирвав її 840 разів). У поштовху зафіксував 88 підйомів за 10 хвилин. У вправі на швидкість за 2 хвилини здійснив ривок гирі 75 разів. У цих трьох вправах здобув золоті медалі чемпіона Світу и Європи та додав до них і бронзову нагороду, виборену збірною України у командній першості — 6 учасників по одній хвилині.
Він наче відчував таку радісну для себе подію, бо дуже хотів поїхати. Хоча через брак коштів усе могло зірватися — Косенко навіть намагався кредит оформити. Та зрештою все вирішилось. Допомогли голова райдержадміністрації О.Правосуд і підприємці О.Гаврильченко, М.Савицький, Р.Черкашин, О.Чкан, В.Маркін. Хоча і свою пенсію довелось Косенку витратити.
Мені не раз доводилось чути, мовляв, що то за досягнення у ветеранів: гирі були по 24, потім по 16, тепер ось по 14 кг. Але далеко не кожна молода людина здатна підняти їх кілька разів. А головне — це приклад ветеранів, які підтверджують своє довголіття по життю і у спорті.
В.Першин, журналіст


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.