31 октября 2015 Район 184  0 

Разом — дієвіше! Сонячні ліхтарі серед степу широкого


DSC_0479

Mандруючи у глиб району, серед рівнини осінніх ланів очі враз зупиняються на незвичайній картині на в’їзді у Давидівку: у селі височіють нові залізобетонні опори із чудернацькими прямокутниками, розвернутими у бік сонця. Ну пряма ілюстрація до народного вислову про блюдечко із голубим обрамленням — тільки на стовпах конструкції повністю голубі.
Таких конструкцій у Давидівці водночас з’явилося чотирнадцять. О 16.30 кожного вечора вони починають світитися і освітлювати навколо себе усе у радіусі шістдесяти метрів. Давидівці, які у день визволення села зібралися спочатку біля сільради, а потім пройшлися урочистою ходою разом із школярами місцевої школи до пам’ятника героям-визволителям, розповідали, що кишенькові ліхтарики їм зовсім не потрібні. Тепер у їхньому селі нові вуличні ліхтарі самі включаються із настанням темряви і світять до самого ранку.
Радіють нововведенню у селі усі його мешканці. Радіють і із задоволенням розповідають, що таку диковинку вони (давидівці) побудували завдячуючи проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ми запитували не одну людину у селі про цей міжнародний проект, і усі про нього не просто знають, а і з гордістю повідомляють, що їхня громада успішно завершила уже чотири мікропроекти і продовжує далі співпрацювати із ЄС/ПРООН.
— За чотири роки плідної роботи давидівська громада виявилася найактивнішою партнеркою міжнародного Проекту. У рамках першого мікропоекту покращене не просто водозабезпечення обох сіл Давидівської ради, а з метою економії електроенергії встановлені частотні її перетворювачі. Потім у Вовчанському дитячому садку з’явилася геліосистема для підігріву води і нове опалювальне обладнання. Третім був проект із заміни вікон на енергозберігаючі у стаціонарному відділенні районного територіального центру і місцевій амбулаторії. 28 вересня офіційно завершився четвертий етап співпраці — вуличне освітлення на сонячних батареях. Нині на завершальному етапі утеплення і заміна даху Давидівської амбулаторії. Всі ці роботи зроблені за відносно короткий час, бо обидві громадські організації вашої громади — «Джерело» і «Ніка», згуртовано і цілеспрямовано працюють на кінцевий результат, виконуючи усі умови міжнародної співпраці. Для активних членів громадських об’єднань уже стали звичними членські внески, так само як для місцевих товаровиробників — спонсорська допомога громадським організаціям. За цей час давидівські громадські об’єднання громадян двічі допомагали зводити і ремонтувати житло для вимушених переселенців у обласному центрі. Тож, по завершенні чергового мікропроекту ГО «Ніка» Давидівської сільської ради одна із перших громад області може претендувати на бонусні кошти у рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ. Вітаю усю громаду. І дозвольте вручити голові громадської організації «Ніка» Олександру Юрійовичу Чекіру сертифікат про успішне завершення мікропоекту із вуличного освітлення, — говорив на урочистостях координатор міжнародного проекту, добре відомий у нашому районі Геннадій Миколайович Устимов.
Його промова і привітання голови райдержадміністрації О.Є.Правосуда, заступника голови районної ради В.О.Горбаня, сільського голови Ю.В.Шила і очільника обох громадських об’єднань О.Ю.Чекіра присутні на урочистостях давидівці зустрічали бурхливими оплесками. У подарунок громаді учні місцевої школи підготували номери художньої самодіяльності. А колектив ветеранів «Вечірні зорі» розвеселив присутніх запальною народною піснею.
У передчутті нових емоцій і нових спільних проектів давидівське зібрання оплесками підтримали ефектне розбиття пляшки шампанського об опору сучасного вуличного освітлення у селі. Віднині усі вулиці у Давидівці у темну пору доби повністю освітлені. Серед кількох десятків вуличних ліхтарів освітлюють дорогу і чотирнадцять надсучасних ліхтарів на сонячних батареях.
Разом можемо, бо разом — дієвіше!
Тетяна Белименко. Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.