28 октября 2015 Район 111  0 

Місцеві вибори відбулися. Результати підбиваються.


DSC_0350

Нелегкі дві доби пережила значна частина мешканців району в останні вихідні — напередодні виборів. Політичні сили, які набрали великий розбіг передвиборної агітації, із великими потугами втамували свій розмах. Деякі навіть під прикриттям нічної темряви, не шкодуючи сил, людських ресурсів і значних коштів, обклеювали стовпи спотвореною рекламою опонентів рано-вранці у день тиші. Потенційні виборці наостанок намагалися переварити отриману інформацію, другі, навпаки, у розпачі шукали її серед близького оточення, треті (члени виборчих комісій) наводили останній марафет і намагалися привести хоч якийсь лад із документацією і бюлетенями із розірваними по різних дільницях виборчих округах. На жаль, не всім комісіям саме це вдалося зробити — у день голосування на двох із трьох найбільших райцентрівських дільницях неправильно виборцям видавали бюлетені із виборів депутатів до районної і селищної рад (переплутали виборчі округи).
А взагалі місцеві вибори-2015 відбулися. Порушень не виявлено. Письмових скарг чи заяв про порушення виборчого законодавства до районної і селищної виборчих комісій у встановлений законом строк не подавалося. Найважчими у виборчому процесі, звичайно ж, є ночі підрахунку голосів. Переважна більшість дільничних комісій ще у першій половині понеділка справилися із цією нелегкою задачею (сама перевірила на собі — як представник преси виборчу ніч провела за зачиненими дверима однієї із дільниць). На момент, коли готувався номер, дві райцентрівські комісії ще не здали документи до селищної і районної виборчих комісій. Коли вони встигнуть — невідомо, бо вже здають сили цих комісій.
За інформацією районної виборчої комісії, особливою ознакою нинішніх виборів стала явка на виборчі дільниці — всього близько 47% виборців. Саме ця частина мешканців району визначилася і обрала сільських, селищних голів та депутатів місцевих рад для всіх мешканців району. За попередніми даними, у районі лідирує Опозиційний блок. У Якимівській районній раді нового складу будуть представники шести політичних сил із дев’яти учасників виборчих перегонів у нашому районі: Опоблок, партія БПП «Солідарність», Аграрна партія, ВО «Батьківщина», партія «Сильна Україна» та «Наш край». Кількість представників і список депутатів нового складу районної ради буде встановлюватися районною виборчою комісією до 4 листопада включно.
На сьогоднішній день, також за попередньою інформацією, у районі повторних виборів не буде. Мешканці усіх чотирнадцяти громад району чітко визначилися із сільськими, селищними головами. Вісім громад довірили своє майбуття перевіреним часом очільникам територій. Прізвища усіх переможців будуть оприлюднені після офіційного оголошення результатів виборів.
Т. Белименко,

фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.