7 октября 2015 Якимівка 75  1 

Енергоефективність може стати ефективною


DSC_4450

Сьогодні, коли зранку температура за вікном наполегливо нагадує, що зима не за горами, держава пропонує ефективний метод зменшення затрат на опалення. Із червня місяця в Україні запрацювала програма компенсації частини витрат на підвищення енергоефективності індивідуального житла українців.
Не секрет, що ціна тепла в опалювальний період здешевлюється не за рахунок низької ціни на будь-яке паливо, а за рахунок збереження кожної виробленої із палива кілокалорії тепла. Так живе Європа, так слід намагатися жити і нам.
Про це велася мова на районному семінарі, який провів перший заступник голови райдержадміністрації К.Б.Ніконоров. На семінар запрошувалися керівники територій і трьох зареєстрованих ОСББ (об’єднань співвласників багатоповерхових будинків), старші будинків, квартальні та всі зацікавлені особи. А зацікавленими сьогодні маємо бути всі ми.
Перш за все Костянтин Борисович презентував державну програму підтримки власників житла «Ощадний дім»: держава компенсує від 30 до 70 відсотків затрат на утеплення помешкань українців. Три банки, серед яких і один державний «Ощадбанк», активно видають кредити на матеріали і роботу з утеплення житла. Максимальна сума кредиту складає 50 тисяч гривень, особистий внесок — 10% від суми кредиту. Відсоткова ставка 24,5 річних нараховується на залишок «тіла» кредиту. І, головне, держава протягом місяця компенсує 30% вартості затрат на підвищення енергоефективності помешкання. Скористатися державною програмою можуть усі громадяни України, у тому числі і пенсіонери за наявності поручителя??? За словами фахівців, нині громадяни України, які отримують житлові субсидії, можуть вигідно скористатися цією програмою — їм держава компенсує 70% кредиту на підвищення енергоефективності житла. Власники індивідуальних будинків, скориставшись державною програмою, можуть утеплити ззовні свої помешкання, придбати енергоефективний не газовий котел, покращити саму систему опалення житла, замінити старі вікна на сучасні енергозберігаючі конструкції. Власникам квартир у багатоповерхівках пропонується такий же перелік послуг, тільки зовнішнє утеплення житла треба буде здійснити виключно на всій поверхні будинку. Вкотре спеціалісти наполегливо нагадують, що енергоефективність від «латкового» утеплення зовнішніх несучих конструкцій багатоповерхівок у індивідуальному порядку досить низька, а от швидкість руйнації цих же конструкцій збільшується у рази.
На семінарі своїм власним досвідом участі у програмі поділилася одна із перших у районі учасниць В.П.Борисенко. Судячи із емоційності виступу, вона дуже задоволена досягнутими результатами (уже в кінці літа господарі не відчували у власному будинку різких перепадів серпнево-вересневих температур). Нині добре відомо, що енергоефективне помешкання влітку не перегрівається і зберігає комфортну температуру (відсутні витрати на кондиціювання приміщення), а взимку зберігає тепло у приміщенні (зменшуються витрати на паливо).
Перед учасниками семінару також виступили продавці послуг, за допомогою яких можна легко досягти енергоефективності кожного індивідуального помешкання. Багато цікавої інформації отримали присутні із презентативних виступів банкірів і представників будівельних компаній і супермаркетів.
Таким чином, енергоефективність може бути реально ефективною.
Т.Белименко

Фото автора.


  1. Мотивацією для залучення інвестицій компаніями, які надаватимуть енергосервісні послуги, буде законодавчо врегульований процес з відповідними зобов’язаннями та гарантіями з боку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Зараз відсутні гарантії сплати бюджетними установами за енергосервісні послуги, оскільки, за Бюджетним кодексом, бюджетні зобов’язання обмежені одним роком.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.