8 сентября 2015 Район 129  0 

Село не зібралося. Але прийшли найактивніші і не пошкодували


DSC_0814

Як показує практика, молодий голова райдержадміністрації Олександр Правосуд не засиджується у кабінетах.

Не те що за робочий тиждень, протягом одного дня він встигає особисто реагувати на численні звернення і запити мешканців району. Під час запланованих виїздів у сільські ради бере на території фахівців різних управлінь і підрозділів РДА, щоб одразу надавати вичерпні відповіді землякам.
Конструктивні зустрічі відбулися у Атмнайській і Горьківській радах, так планувалося і у Червоноармійській. На жаль, основна частина громади проігнорувала можливість особисто на місці поспілкуватися із головою району. На зустріч прийшло трохи більше десятка осіб, у той час як із району приїхало семеро посадовців. Тож у Червоноармійському сходу громадян не відбулося. Проте дуже насиченим і емоційним видався особистий виїзний прийом голови райдержадміністрації О.Правосуда і його заступника Г.Галабурди (стажування).
Ветеран праці С.Г.Кенц, аргументуючи свою скаргу публікаціями у районній газеті про святкування Дня незалежності України, ребром поставив питання відсутності у селі будь-яких урочистих і розважальних заходів до державних свят. «У «Слові трудівника» я прочитав, що у більшості населених пунктів району відбувалися святкові заходи. І не завжди у будинках культури, а й просто на вулиці. А у нас ніде і ніяк», — відрубав дідусь. Він же просив роз’яснень у питаннях призначення субсидій мешканцям сільських територій і можливості самостійного встановлення лічильників на воду, бо платити 150 гривень за таку послугу із пенсії дорогувато.
Тему лічильників і норм споживання питної води на одну особу (3 метри кубічні), які так чи інакше впливають на вартість послуги водопостачання, продовжила депутат сільради Т.М.Корчак.
Сергієнко Ганна Дмитрівна із розпачем просила допомоги і захисту від щоденного нарахування пені і штрафів за несплату у серпні земельного податку: «Врожай ще не зібраний із поля. Ще не отримали ніяких фінансових результатів, а вже треба заплатити 2700 гривень. А якщо немає коштів, то за кожний прострочений день нараховують по 10% штрафу, а це ж по 270 гривень кожного дня! Як таке може бути, де ж це написано?» (Це ж питання редакція адресує районним податківцям. Сподіваємося, найближчим часом зможемо надрукувати у газеті роз’яснення. А Галині Дмитрівні після зборів ми запропонували оформити передплату на районку, бо працівники фіскальної служби на сторінках «СТ» неодноразово писали про зміни у податкову законодавстві).
Олена Євстифіївна Філіппова просила допомогти відновити втрачені у кабінетах земельних служб документи на земельну ділянку. Процес оформлення спочатку зупинився через виявлену у імені та по-батькові помилку, а потім пакет документів і зовсім загубився.
Директор місцевої школи Т.П.Волобуєва звернулася до голови райдержадміністрації за допомогою у організації заміни 60 шиферин на даху школи (сам шифер ще після весняних буревіїв школі презентували помічники народного депутата України С.В.Валентирова та працівники відділу освіти і досі не змогли придбати спеціальні гвіздки та знайти спеціалістів, які могли б перекрити частину даху).
На всі підняті питання червоноармійці отримали вичерпні відповіді, поради і пропозиції, як от у питанні дороговизни кам’яного вугілля. Спочатку Олександр Євгенович повідомив, що у зв’язку із скрутним становищем у забезпеченні району вугіллям райдержадміністрацією вже досягнуто домовленості про поставку у район вугілля по ціні на рівні 2700 гривень. Тож при організації гуртової заявки із територій таке вугілля буде завозитися у села. Заявки запропоновано формувати через сільську раду. Окремо посадовець запропонував передати «на пробу» у село мішок альтернативного палива. Якщо сподобається, то можна буде замінити значно дорожче традиційне паливо. Червоноармійці погодилися.
Найбільш болючі питання території на зустрічі піднімала сільський голова Т.Зологіна. Перша — проблема транспортного сполучення (по одному рейсу невеликого автобуса недостатньо, особливо із початком навчального року у вузах). Другою великою проблемою стало питання отримання технічної документації на цілий земельний контур для виділення у натурі індивідуальних земельних ділянок. Спочатку (2010-11 роки) на заваді була несвоєчасна сплата або її повна відсутність деяких майбутніх власників наділів і, як результат, добросовісні замовники кадастрових робіт не можуть отримати документи. Очільник району пообіцяв забезпечити кваліфіковану допомогу юристів РДА і спеціалістів у земельних питаннях.
На завершення зібрання місцевий краєзнавець Г.Орестенко подарував Олександру Євгеновичу двотомне видання літопису Червоноармійського.
Т.Белименко. Фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.