15 сентября 2015 Якимівка 77  0 

Ми на правильному шляху


ktLZiml9pD8

У цьому я ще раз впевнився перебуваючи у Польщі, — резюмував голова райдержадміністрації О.Правосуд під час першої зустрічі після відрядження. -Запропонована президентом України модель децентралізації нашої країни у сусідів діє у повному обсязі. Наша делегація на власні очі побачила приклади, коли люди беруть участь у формуванні бюджету, його наповненню і використанню зібраних коштів на заплановані ними ж цілі. Поляки регулярно збираються і планують своє життя. Громадські організації і громадські ради у цій країні не номінальні, а є дієвим важелем впливу на владу. Громадянське суспільство Польщі відіграє ключову роль у стосунках між владою і кожним мешканцем країни.
Після поїздки я вкотре пересвідчився у тому, що ми повинні починати реформи і втілювати їх, але не під кальку. Треба корисний досвід сусідів адаптувати до наших українських реалій. У сусідній країні зовсім відсутній клас олігархату. 90 відсотків населення Польщі – це середній клас. Всі пристойно живуть, всі непогано заробляють на життя і чесно сплачують податки.
Сьогодні я більше чим впевнений у правильності вибору нашої країни на шляху децентралізації. Найперше завдяки цій реформі ми зможемо розібратися із фінансами. Ми зможемо вибирати керівників територій, які будуть займатися розбудовою свого району, села, конкретної вулиці. Після завершення децентралізації зібрані кошти будуть залишатися на місцях, у центр відправлятимуться кошти для виконання основних функцій держави: внутрішній і зовнішній захист громадян.
Цікавим і дієвим у Польщі інститут кризисменеджерів – це коли території самостійно не справляються із бюджетами, коли знижується соціальний рівень населення держава на допомогу громадам направляє висококласних спеціалістів-управлінців.
Я точно знаю, що у нашого району є ще два роки, щоб виважено і впевнено, без різких рухів, визначитися у питаннях об»єднання громад і створити умови для розвитку дієвого громадянського суспільства із реальними важелями впливу на власне життя і владу. І я як голова райдержадміністрації уже сьогодні бачу цей шлях.
Зараз нам усім слід правильно обрати дієвих представників органів місцевого самоврядування, які зможуть реально втілити у життя дієві реформи, щоб покращилося життя кожного мешканця району, села, вулиці, — ділився враженнями і планами на найближче майбутнє голова райдержадміністрації О.Правосуд у перший робочий день після відрядження.
Т.БЕЛИМЕНКО
фото Р.Бачурина


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.