22 сентября 2015 Район 82  0 

КОЖНЕ ЗВЕРНЕННЯ — ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ


DSC_0096

Не вперше зустрічається із громадою Новоданилівської сільської ради молодий голова райдержадміністрації О.Є.Правосуд. Після повернення із тижневого відрядження він разом із керівниками служби зайнятості, управління соціального захисту населення та держземагентства продовжив виїжджати на території і говорити-говорити із мешканцями сіл.
Сім десятків новоданилівців, великотернівчан зібралися на зустріч. Переважна більшість зібрання складалася із жіноцтва. Чоловіків було не багато, але їхню присутність не помітити не вдалося нікому. На жаль, саме трьом чоловікам не вдавалося стримувати свої емоції і вони постійно намагалися привертати до себе увагу, особливо до проблем із питною водою.
На зборах був присутній керівник водопостачальної організації В.В.Петенко. Тож обговорення місцевих проблем почалося із питань того ж самого водопостачання, вірніше — частої його відсутності. Причина відсутності водопостачання відома — зношеність мережі і часті пориви, а ціна питання блокує шляхи вирішення проблеми. Треба кошти, і кошти чималі. У бюджет сільської ради цю статтю видатків не закладали. Присутні піднімали питання вартості і якості води. На зборах вирішили, що до питання водопостачання повернуться найближчим часом – нині ж час формування бюджету на наступний рік. У розрізі майбутніх планів говорилося на зборах про вуличне освітлення. Про безкоштовне харчування дітей початкової ланки не лише пільгових категорій, а всіх без виключення. Це питання піднімалося однією із мешканок села у індивідуальному порядку у кабінеті голови РДА, а на зборах його підтримала переважна більшість присутніх. Бо, як ніхто інший, знають важливість цього питання вчителі обох шкіл ради — їх на зборах було чимало. Директор Новоданилівської школи Н._.Жукова звернулася до О.Є.Правосуда із питанням щодо низького рівня забезпечення школи паливом перед початком опалювального сезону. Причину такого стану забезпеченості голова райдержадміністрації прокоментував «відсутністю правильної логістики у питанні розподілу палива, яке забезпечується відділом освіти. На сьогодні деякі навчальні заклади паливом забезпечені на 90 %, а тут менше половини. Це недопрацювання відділу освіти».
Л.І.Ніколова — директор Великотернівської школи передала керівнику району письмове звернення батьків і педагогів стосовно допомоги у придбанні дитячої площадки. Таку ідею тернівчан О.Правосуд підтримав і сказав:- Я більше ніж впевнений, що скоро дитячий майданчик буде прикрашати не тільки центральну садибу сільської ради, а і Велику Тернівку».
У блоці земельних питань на зборах люди скаржилися на ТОВ «Таврія» як на орендаря. Найбільше нарікань було на те, що й досі не розрахувався за паї ні зерном, ні грошима. Та й на умови видачі розрахунків були нарікання – по холодній погоді важко добиратися до контори «Таврії» і довго чекати доводиться. А зараз найбільше турбує селян, що ніхто не дає ніяких чітких відповідей на питання «коли?» і «скільки?». Бояться пайщики, щоб не було найменше, як минулого року. Ці ж питання піднімалися і під час індивідуального прийому голови РДА.
На зустрічах із головою райдержадміністрації на всіх територіях піднімалися питання автобусного сполучення, але у новоданилівців своя особиста проблема. На всіх трьох рейсових маршрутах, які проходять через їхнє село, водії дозволяють собі не брати пасажирів до Новоданилівки. І люди змушені добиратися навіть на таксі.
Уважно новоданилівці вислухали інформацію О.О.Маругіна про співпрацю мешканців сільради із центром зайнятості, Г.Д.Корольову — про субсидії, М.О.Шпигановича — про земельні питання. Стосовно державної допомоги по безробіттю і субсидіях спеціалісти консультували у індивідуальному порядку.
А земельні питання О.Є.Правосуд прокоментував так: «Наділи по 2 гектара забирати ніхто не буде, а будемо допомагати у завершенні оформлення. Ми (райдержадміністрація, прим.автора) ще й нові наділи можемо нині на новоданилівських землях запропонувати добросовісними господарям. Вільної землі у вашій раді тепер чимало». Учаснику АТО запропонував свою особисту допомогу у оформленні гарантованої державою земельної ділянки у розмірі 2 гектарів.
Тетяна Белименко. Фото автора.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.