4 августа 2015 Район 57  0 

Новий шанс для особливих дітей


DSC_0289У понеділок у залі засідань районної адмінбудівлі відбулася зустріч батьків, які мають на вихованні дітей-інвалідів. Десятеро діточок із різними серйозними розладами здоров’я із усього району батьки привезли на зустріч із спеціалістами Запорізького обласного центру соціальної реабілітації. Четверо кваліфікованих спеціалістів спочатку презентували сучасні можливості обласного центру, який фінансується за кошти обласного бюджету, а по закінченні презентації оглянули прибулих діточок, надали поради-рекомендації і запросили усіх дітей із особливими потребами на реабілітацію до Запоріжжя. Усі особливі діти нашого району можуть пройти 30-денний курс кваліфікованої безплатної реабілітації на сучасному обладнанні. За потреби курси можуть повторюватися для досягнення позитивних результатів.
А результати у фахівців обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів є, і вони продемонстрували їх нашим землякам, які виховують дітей із особливими потребами. Одна перешкода може стати на заваді родинам із такими дітками — у реабілітаційному центрі Запоріжжя діти із особливими потребами повинні перебувати самі. Це викликано, насамперед, намаганням надати допомогу найбільшій кількості дітей із особливими потребами. А батькам, якщо вони не наважаться повністю залишити дітей у центрі, треба буде знаходити місце свого перебування у обласному місті. У закладі передбачено амбулаторний комплекс послуг і денний стаціонар. У обох варіантах діти отримуватимуть допомогу разом із батьками.
Колективно, у середовищі побратимів, які самостійно досягають результатів, соціальна реабілітація дітей із особливими потребами проходить ефективніше. Але, за словами спеціалістів із області, за шість років існування обласного центру тільки дві якимівські дитини із 106 пройшли курс реабілітації у Запоріжжі. Зате цією можливістю неодноразово і результативно користуються родини із Приазовського, Розівського, Гуляйпільського районів. На цьому моменті представники центру особливо загострили увагу, бо названі території від обласного центру віддалені не менше Якимівщини. Спеціалісти центру особисто звернулися до районних педіатрів давати письмові рекомендації для перебування дітей-інвалідів у реабілітаційних закладах (можна у Мелітополі, краще у Запоріжжі).
Чи наважаться наші земляки відпустити своїх особливих дітей на реабілітацію у обласний центр, ніхто достеменно не знає. Але скористатися шансом, напевно, треба.
Координати центру: м.Запоріжжя (061) 701-22-91


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.