14 июля 2015 Акимовка 173  0 

МЕНШЕ РОЗМОВ — БІЛЬШЕ СПРАВ


DSC_076о7Минулого тижня журналісти районної газети за участю представника однієї Інтернет-сторінки провели змістовну бесіду із очільником району Олександром Правосудом.

Шановний Олександр Євгенійович, сьогодні Ви даєте першу прес-конференцію на посаді голови районної державної адміністрації. Ви уже можете назвати пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку Якимівського району у нинішніх умовах? Які завдання Ви ставите перед собою на найближчу перспективу? Наприклад, на перші сто днів?
— З першого дня мого приходу на цю посаду особисто я та весь апарат райдержадміністрації повинен демонструвати ефективний результат своєї роботи. Вже минуло трохи більше півтора місці, як у районі новий голова адміністрації, ми вже визначили конкретну проблематику Якимівського району, ми детально попрацювали із бюджетом тощо.
Зараз ми проводимо аудит усіх закладів освіти, і наше завдання сьогодні — належним чином підготуватися до нового навчального року. Нині ведеться тісна робота із комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку країни з приводу виділення нашому району 9 млн.грн. у рамках додаткових капітальних видатків по освітній субвенції. Попередньо ці кошти будуть направлені на фінансування гімназії та ЗОШ № 2 і ДЮСШ. І хоч це поки що перемовини, але сподіваємося на позитивний результат.
Займаємося ми ще й питанням енергозбереження у районі, яке буде приносити нам відчутний профіт у майбутньому (профіт — вигода, економія. Ред.), адже приблизно 10% усіх бюджетних витрат — це оплата енергоносіїв.
Говорячи про інвестиції, окрім згаданого проекту, хочу зупинитися на ще одному цілком реальному проекті від «Українського фонду соціальних інвестицій», у рамках якого наша область претендує на 9 мільйонів євро, із яких Якимівський район цілком реально може отримати суму десь у 100 тисяч євро. Ці кошти будуть направлені на реставрацію приміщень для вимушених переселенців із зони проведення АТО, а їх на сьогодні у нашому районі офіційно налічується декілька сотень чоловік. Для цих цілей є декілька об’єктів, які знаходяться у комунальній чи невизначеній власності, зокрема звертаємо неабияку увагу на проблемний двопід’їзний, так званий «чорнобильський», будинок. Якщо нам вдасться залучити ці кошти, ми зможемо відновити один під’їзд і заселити його людьми.
Взагалі «фішка» цього проекту полягає в тому, що якщо нам вдасться на території району реалізувати цей проект, ми отримаємо ще одну еквіваленту суму (100 тис. євро) на реалізацію будь-яких соціальних ініціатив на території району. А це можливість добудови другого під’їзду цього ж будинку, або направлення коштів на проведення ремонтів чи інші потреби дитячих садків, шкіл або лікарень району…
Хочу також трохи зупинитися на сфері культури району. Відвідуючи заклади культури району, я побачив, що досить мало уваги приділяється цій сфері. Тож ми плануємо придбати для районного будинку культури на суму 30-40 тис.грн. музичну апаратуру, якою зможуть користуватися інші заклади культури.
Чимало галасу у засобах масової інформації району підняло питання перевірки законного використання земель запасу державної власності. До редакції зверталися схвильовані люди, які роками не можуть оформити документи на виділені їм земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства (ОСБ), а тепер «сарафанним» шляхом до них прийшла інформація, що у них можуть забрати врожай, вирощений на недооформленних ділянках. Ще раз, будь ласка, прокоментуйте такі ситуації.
— Не для кого вже не секрет, що наразі в Якимівському районі через земельні проблеми досить гостро стоїть питання наповнення бюджету. Згідно офіційних даних Держкомзему, в нашому районі на сьогоднішній день 4000 га землі, які проходять по всіх документах як незатребувана земля запасу та резервного фонду. Всього земель запасу у нас порядку 12-13 тис.га. Із них деякі ділянки виділено для ведення індивідуального та особистого підсобного господарства (по 2 га), учасникам АТО (по 2 га.), деякі землі передані у постійне користування для ведення фермерського господарства (раніше це було дозволено законом), а от саме 4000 га земель державної власності на разі значаться вільними. Але, вникаючи у земельні питання, ми з’ясували, що ряд господарств цю землю обробляють без будь-яких документів, що регламентували б їхнє право користування, тобто фактично вони її (землю) захопили. Ці підприємства сьогодні вільно працюють та намагаються вирощувати сільгосппродукцію на цих землях, маючи на руках всього-на-всього розпорядження голів РДА 2009/10/11 років, які на сьогодні вже втратили чинність. Більш того, ці розпорядження не дають права володіння землями, вони лише дають змогу розпочати розробку технічної документації з наступним правом укладення договорів оренди землі, підкреслю оренди, а не використання.
Що таке оренда землі сьогодні в Якимівському району? Це встановлені законом мінімум 3, максимум 12% надходження до бюджету від нормативно-грошової вартості дільниць землі. Тобто, десь до 1000 грн., як мінімум, ми маємо змогу отримувати від оренди цих земель. Де-факто майже всі ці ділянки засіяні, а це майже 4 млн.грн. надходжень до бюджету, які він (бюджет) недоотримує. Зараз ми досить щільно працюємо над цими проблемами.
Адміністративно-територіальна реформа у державі виходить на пік свого втілення. У області повним ходом іде обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Запорізької області. Від нашого району до Офісу Реформ направлялося чимало пропозицій щодо внесення змін до запропонованого документу. Ваш особистий погляд на процес добровільного об’єднання громад Якимівщини. На Вашу думку, які найдоцільніші строки об’єднання для Якимівщини? Можливо, уже можна орієнтуватися на кількість виборчих округів на місцевих виборах?
Це, скажімо так, перспективний план. З прийняттям цього рішення на сесії обласної ради Запорізька область зробила ще один великий крок до Європи, і особисто мені це дуже приємно. Якщо брати адміністративно-територіальну реформу в цілому, то це, безумовно, позитивний момент, і іншої моєї позиції щодо цього бути не може, я із великим ентузіазмом та неабиякими надіями ставлюся до проведення даної реформи. На мою думку, в першу чергу ми повинні думати не про те як географічно будемо ділити громади, а про більш прозорі форми роботи, в першу чергу, влади. Адже за рахунок проведення укрупнення адміністративних територій ми будемо отримувати більше грошей на місця, тож сумнівів у тому, що це потрібно робити, особисто у мене немає.
Що стосується моїх політичних поглядів, скажу коротко — я з народом! Тобто, як якимівський народ проголосує, кого обере — із тими політичними силами райдержадміністрація і буде працювати.
Виконання норм закону України, який коротко називають «про декомунізацію», напряму торкнеться багатьох мешканців кожного села нашого району. Хтось уже підрахував кількість сіл і вулиць, які підлягають перейменуванню, кількість пам’ятників, які підлягають перенесенню.
— На сьогоднішній день вже підготовлена інформація щодо цієї роботи, я як представник райдержадміністрації скажу так: є закон, а закони, як у будь-якій іншій державі, повинні виконуватися. В цілому я підтримую цей закон і зараз будемо працювати над його втіленням у життя. Згідно нашого аналізу, у 24 населених пунктах району треба провести перейменування 67 вулиць, які підпадають під дію даного закону.
Шановний Олександр Євгенійович, Ви досить молода людина і зовсім незнайома для мешканців району особа. Ви одружений? Як надовго і тісно Ви плануєте пов’язати своє життя із Якимівським краєм?
— Я хоча й прописаний на території Новоданилівки, але, на жаль, постійним мешканцем села себе назвати не можу, хоча досить багато часу провожу саме там. А якщо говорити про останні 40 днів мого життя, я вже відчуваю себе якимівцем, бо виїжджаю за територію району досить рідко. Щодо мого особистого життя, скажу, що на разі я живу громадянським шлюбом, але думаю і про одруження, щоправда дещо пізніше (приємна посмішка торкнулася його вуст, авт.). Я маю три вищі освіти за фахом: фінанси та кредит, маю ступінь магістра з історії, закінчую навчання на юриста-правознавця. Зараз щільно працюю над кандидатською дисертацією по лінії історії.
На останок голова райдержадміністрації коротко, але відверто дав відповіді на ряд запитань бліц-опитування. Зокрема він звернув увагу журналістів на те, що двері його кабінету відкриті для відвідувачів 5 днів на тиждень протягом всього робочого часу. Він готовий до діалогу із народом і хоче знати проблематику району із вуст місцевих мешканців.
Серед своїх, можна сказати, основних досягнень, які вже вдалося отримати за такий короткий строк перебування на посаді голови району, О.Правосуд особливо відзначає усунення глобальної проблеми району, а саме — розкрадання труб меліоративної мережі. Адже, за його словами, починаючи з 22 травня поточного року, на території всього району відсутні факти викрадення цих труб. Окрім цього, він радіє темпам просування роботи над залученням інвестицій, бо вже зроблені конкретні кроки у цьому напрямку, і сподівається на найближчий результат. Голова РДА запевнив нас, що це не фантастика і не пусті обіцянки, а це реальні справи, які найближчим часом будуть втілюватися у життя.
Не може голова райдержадміністрації приховати й те, що його команда досить серйозно взялася наводити порядки у районі, і вдається їм це з успіхом. У кадрових питаннях він назвав три головні пріоритети: молодість у поєднанні із здоровими амбіціями та професіоналізм. Саме ці риси, за словами молодого голови райдержадміністрації, дають нинішній команді РДА змогу вирішувати проблемні земельні питання, тобто вдається виводити на поверхню тіньову економіку району.
«І якщо нам вдасться вирішити такі земельні проблеми, то нам вдасться досить реально заповнити «дірки» нашого бюджету», — запевнив О.Правосуд.
Насамкінець, підбиваючи підсумки нашої зустрічі, Олександр Євгенійович сказав: «На сьогодні у роботі райдержадміністрації пріоритетним є принцип: менше розмов — більше справ!».


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.