14 июля 2015 Район 88  0 

«КРУГЛИЙ СТІЛ» ІЗ ПОЛІТСИЛАМИ РАЙОНУ


Як уже повідомлялося, у п’ятницю у кабінеті голови райдержадміністрації відбулася зустріч із представниками основних діючих політичних сил району. DSC_07лрплаоепогв78«Круглий стіл» із політсилами району провів голова райдержадміністрації О.Є.Правосуд. На засідання прибули представники десяти політ сил, представлених у районі: ВО «Батьківщина» (Г.М.Шевченко), ПП «Опозиційний блок» (В.В.Милосердов), ВО «Свобода» (В.О.Липченко), партії ветеранів Афганістану (Д.А.Новоселецький), партії «Справедливість» (Є.А.Соломахін), Радикальної партії О.Ляшка (С.В.Селевич), партії «Народний Фронт» (О.Наумова), партії Блок П.Порошенка «Солідарність» (А.В.Шуляков), партії С.Тигипка «Сильна Україна» (В.М.Громихіна), КПУ (М.М.Овсянников). За пропозицією голови засідання учасники заслухали детальні звіти: про виконання районної програми соціально-економічного та культурного розвитку району та роботу Центру надання адміністративних послуг при райдержадміністрації, про виконання районного бюджету за І півріччя 2015 року, про соціальний захист незахищених верств населення, про пенсійне забезпечення мешканців району, про стан ринку праці на території району, про медичне забезпечення мешканців району.
Стосовно кожної озвученої теми у присутніх виникало чимало запитань, на які спеціалістами одразу надавалися роз’яснення і уточнення. Присутні обговорили питання дефіциту бюджетних асигнувань для освітян, медиків та працівників культури, забезпеченість сільських амбулаторій і ФАПів медикаментами і лікарями. У цьому ж руслі піднімалися питання виплати індексації педагогам і оптимізації навчального процесу, ремонту поліклініки. У розрізі саме цих проблем окремим блоком постали питання кадрової політики у згаданих галузях та у штаті райдержадміністрації після призначення нового голови РДА, земельні питання та питання добровільного об’єднання громад нашого району.
Під час обговорення суспільно-політичної ситуації в районі голова райдержадміністрації О.Є.Правосуд наголосив на необхідності консолідації зусиль для стабільного розвитку нашого району. З метою достовірного інформування політсил, а через них і широких верств населення, розповів про результати роботи робочої групи при РДА із моніторингу законності використання земельних ділянок і про ситуацію навколо 75 гектарів земель запасу державної власності, засіяних невстановленими особами. Розповів про затягування у суді розгляду питання по суті, про відкриті кримінальні провадження стосовно незаконного використання земель запасу у Шелюгівській та Новоданилівській сільських радах. Окремо зупинився на земельних ділянках, які виділені для ведення особистих селянських господарств. Голова райдержадміністрації знову наголосив, що слід ретельно проінвентаризувати землі і до кінця року завершити документальне оформлення права користування такими ділянками. Усім, кому необхідна допомога, О.Є.Правосуд запропонував свою особисту підтримку.
У ході обговорення питання самозахвату земель, використання яких передбачає орендні взаємовідносини, позиції представників політсил району розділилися: одні, кардинально настроєні, виступали за комісійне визначення суб’єкта, який скосить врожаї на таких ділянках, і визначення місця та відповідальних за зберігання цього врожаю до результатів розгляду спорів у судовому порядку; інші зійшлися на думці про мирове врегулювання питання. Для цього необхідно терміново знайти осіб, які роками затягують виготовлення технічної документації, цим самим мінімізуючи сплату податків, а точніше — зовсім не сплачуючи орендної плати до бюджетів сільських рад.
На завершення «круглого столу» Олександр Євгенійович наголосив:
— Прошу вашої підтримки у вирішенні даної проблеми. Пропоную увійти до складу робочої групи і проконтролювати хід цьогорічних жнив. Треба разом навести порядок у земельних відносинах, щоб із нового року ввести земельні відносини у районі у правове поле. Треба домогтися того, щоб усі — і одноосібники, і підприємці, і підприємства, які працюють на землі, отримували зиск від роботи, а громади — податки до місцевих бюджетів!

***

Є перші досягнення!
Протягом останніх тижнів у районі обговорювали результати дії робочої групи РДА із моніторингу законності використання земельних ділянок державної власності. Громадські обговорення даного питання (див стор.2-3) і наполеглива робота молодої команди райдержадміністрації дали вагомі результати.
У суботу до райвідділу міліції прибула особа, яка засвідчила використання земельної ділянки на землях Новоданилівської громади в межах 70-75 гектарів без належного оформлення документів. За погодженням із правоохоронними органами та робочою групою РДА та під їхнім спільним контролем заявлена особа провела збір ярового ячменю. Комісійно було зафіксовано валовий збір зерна і воно передане на відповідальне зберігання. Тепер цей врожай — є предметом судового спору. Нині визначається сума збитків нанесених державі та розміри штрафних санкцій.
Коментуючи перебіг останніх подій у земельній сфері голова райдержадміністрації О.Є Правосуд сказав:
— Мораль наших дій: по-перше, ми повертаємо державі солідний земельний клин. Тепер на нього можуть претендувати чи то добросовісні сільгосптоваровиробники, чи то будь-хто із пересічних громадян, як от учасники АТО. По-друге, в казну (в бюджет Новоданилівської сільської ради) будуть сплачені всі необхідні податки від оренди вказаної землі.
Додатково хочу заявити, від імені райдержадміністрації і себе особисто, що віднині будемо клопотати перед департаментом держземагентства про передачу земель в оренду сільськогосподарського призначення одноразово строком на 5-7 років, — підсумував розмову Олександр Євгенійович.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.