6 июля 2015 Акимовка 66  0 

Комунальне дежавю


DSC_0424Якимівкою новини поширюються миттєво. Навіть Інтернет не встигає за їхньою швидкістю, не те що друковані засоби інформації. Тож, отримавши запрошення на конференцію трудового колективу Якимівського ВОЖКГ і ПО, ми вже знали, про що буде йти мова. А розмова дуже серйозна і дуже важлива не лише для майже двох сотень комунальників і їхніх родин, вона важлива для всіх мешканців райцентру, які користуються послугами водопостачання і водовідведення, постачання тепла і вивозу твердих і рідких побутових відходів та обслуговування практично усіх сфер побутового життя у селищі. Мова йде про банкрутство підприємства.
На збори прийшло 92 особи із 102 делегованих на конференцію. Сиділи похмурі і стривожені, бо саме 1 липня весь трудовий колектив був попереджений про масове скорочення на підприємстві. І хоч питання порядку денного звучало як «обговорення фінансово-економічного стану підприємства», всіх гнітила невизначеність найближчого майбутнього кожного із присутніх і тих, хто ніс вахту на об’єктах. Начальник підприємства В.О.Субботін детально охарактеризував положення підприємства у діючому правовому полі.
— На сьогоднішній день наше підприємство знаходиться у процедурі банкрутства. Один із кредиторів порушив це питання у судовому порядку. Певний час рішення про банкрутство нашого підприємства не приймалося, бо на законодавчому рівні був накладений мораторій на будь-які рішення, які б порушували стабільну діяльність підприємств, що ведуть паливно-енергетичну діяльність. Дія закону закінчується на початку вересня. Продовження мораторію на законодавчому рівні не передбачається. А у сьогоднішніх складних економічних і політичних умовах у державі економічний стан нашого підприємства, на жаль, тільки погіршується. Причин багато. Це і подорожчання енергоносіїв, це і постійні не стовідсоткові тарифи на комунальні послуги, які приймаються місцевими депутатами, це і відсутність у селищному бюджеті коштів на виплату різниці у тарифах, добавилося ще й останнє нововведення, дозволене кабміном, — нарахування пені і штрафів підприємству на прострочені платежі за різницю у тарифах із державного бюджету перед НАК «Нафтогаз України». Але вихід є. І на сьогодні він єдиний з того, що адміністрація підприємства може запропонувати працівникам, — це перехід на роботу у нові підприємства, які будуть надавати такі ж послуги населенню. Цю роботу ми розпочали декілька років назад. І ось настав цей час, відтерміновувати вже неможна. За підрахунками економістів підприємства, при таких тарифах і такій ціновій політиці утримувати всю кількість працівників навряд чи вдасться. Переваги при залишенні на роботі працівникам будуть надаватися тільки виходячи з рівня їхньої професійності. Також доведеться відправити до селищної ради клопотання про перегляд тарифів, — говорив своїм працівникам В.О.Субботін.- Одразу ж хочу запевнити всіх — і працівників, і мешканців селища, що новоутворені підприємства мають усі можливості надавати населенню повний комплекс комунальних послуг з водопостачання і водовідведення, з постачання тепла і вивозу твердих і рідких побутових відходів та обслуговування усіх сфер побутового життя у райцентрі і за його межами. Це офіційно закріплено у статутах підприємств і зареєстровано у законодавчій площині.
У роботі конференції брав участь начальник відділу взаємодії з роботодавцями Якимівського районного центру зайнятості В.С.Шевчук, який детально поінформував присутніх про весь спектр послуг, які можуть надати спеціалісти РЦЗ комунальникам у цій ситуації.
На таких самих зборах на цьому підприємстві наші журналісти уже були пару років назад, і ось тепер знову. Просто комунальне дежавю…


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.