29 июля 2015 Акимовка 124  0 

«ІЗ БОГОМ У ДУШІ – ІЗ УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»


DSC_0107День хрещення Київської Русі на Україні вперше відзначали неофіційно у 2007 році. А у липні 2008 року президент України підписав указ про заснування державного свята «День хрещення Київської Русі-України». Як дата святкування було вибрано 28 липня, і не випадково — це день, у який православна церква (за новим стилем) відзначає пам’ять князя Володимира I Святославовича. Святий рівноапостольний великий князь Володимир також відомий як Володимир Великий, Володимир Красне Сонечко і Володимир Хреститель. Саме при ньому відбулося хрещення Русі. Сталося це приблизно у 988 році (хоча насправді введення християнства на всій території Київської Русі, природно, розтяглося на більш тривалий період).
Хрещення Русі — процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія — масове хрещення у 988 році мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром I Святославовичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.
Утвердження християнства на Русі — тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть нашої ери, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.
Цьогоріч Українська православна церква заздалегідь готувалася до святкування Дня Хрещення Русі та ювілейного дня пам’яті князя Володимира. З часу його представлення минуло 1000 років.
27 липня у столиці держави, місті Києві, біля пам’ятника князю Володимиру відбувся молебень. Там віряни помолилися іконам Божої Матері, які до столиці привезли із різних куточків України, серед них була й чудотворна ікона Божої Матері «Троєручиця» з Бердянської єпархії. Після цього від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври пройшла хресна хода.
У сам день 28 липня на площі перед Успенським собором відбулася божественна літургія, по завершенні якої був передзвін у всіх храмах нашої церкви. Це стало таким особливим знаком нашої молитви за нашу рідну батьківщину.
У столичних святкових заходах взяли участь і представники нашого району, детальніше про це читайте у наступному номері.
У Якимівці у рамках проведення культурно-просвітницьких заходів з нагоди Дня хрещення Київської Русі-України вчора у фойє районного будинку культури відбулася виставка робіт майстринь народно-прикладного мистецтва нашого району (вишивки ікон). У відкритті виставки «Із Богом у душі — із Україною в серці» взяли участь представники відділів райдержадміністрації та небайдужі до вишитих ікон люди. На виставці були представлені роботи п’ятнадцяти майстринь з Якимівки, Володимирівки, Вовчанського, В.Тернівки та М.Горького. Серед присутніх відвідувачів були дві майстрині з райцентру – Л.В.Токарева та В.І.Федорко.
Під час огляду робіт працівники районної бібліотеки та районного музею провели бесіди з огляду історичної події та літератури із зазначеної тематики.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.