15 июля 2015 Область 65  0 

«Декомунізацію в дію»


77479-1403182107_005_2Наприкінці травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Згідно із Законом пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв цих режимів і забороняється. Для правової експертизи матеріалів щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юрособ, партій, ЗМІ створено спеціальну комісію з питань дотримання закону про «декомунізацію».
Юридичні особи, політичні партії, інші об’єднання громадян, друковані засоби масової інформації, які не виконали вимоги цього підлягають припиненню в судовому порядку. Проте в області за перереєстрацією звернулися лише представники ЗМІ, які використовували у назві символіку зазначених тоталітарних режимів. Про це повідомила головний спеціаліст відділу державної реєстрації ГТУ юстиції Л.Біла. Наразі змінила засновника та назву одна газета, ще чотири чекають на перереєстрацію. Жодна політична партія чи об’єднання громадян, а також інші юрособи за перереєстрацією не зверталися.Обласним управлінням юстиції здійснюється постійний моніторинг відповідності найменування та/або символіки, матеріалів реєстраційної справи юридичної особи, політичної партій або їхніх структурних утворень. Фахівці попереджують, що у разі невиконання такими суб’єктами до 21 серпня вимог Закону, їхня діяльність підлягає припиненню у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та легалізації громадських формувань.
Нині слід звернути окрему увагу на питання перейменування назв вулиць та населених пунктів, які підпадають під дію закону і підлягають перейменуванню. Виконання новел закону покладено на територіальні громади, які самостійно мають визначитися із новими назвами. Під час громадського обговорення даного питання начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко підкреслив, що документ стосується не локального, а загальнодержавного завдання — ліквідації символів тоталітаризму та підлягає обов’язковому виконанню на всій території України. Посадовець роз’яснив, що людям не потрібно обмінювати документи та змінювати реєстрацію при перейменуванні вулиць чи населених пунктів. Зміни будуть вноситися автоматично до всіх електронних баз даних. За необхідності відповідні довідки видадуть місцеві ради. Влада не нав’язуватиме нових назв, а буде стежити, щоб громадські обговорення проходили відкрито, за широкої участі наших земляків. Разом з тим, якщо до 19 лютого 2016 року місцеві ради та їхні керівники не впораються з цією роботою, виконання закону забезпечать очільники обласних державних адміністрацій.

За матеріалами управління у справах преси та інформації ОДА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.